|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radom otrzyma dofinansowanie do budowy brakujących trybun na stadionie przy ul. Struga

Radom otrzyma dofinansowanie do budowy brakujących trybun na stadionie przy ul. Struga

9 października 2023
stadion_radomiak_swiatlo_MT-43

Radom otrzyma z Rządowego Programu „Polski Ład” 30 mln zł na budowę dwóch trybun na stadionie piłkarskim przy ulicy Struga. To maksymalna kwota, o jaką samorządy mogły wnioskować na jeden, wskazany projekt. – Po wielu latach nie robienia absolutnie nic, by powstał nowy stadion dla Radomiaka, Prawo i Sprawiedliwość, na ostatniej prostej, tuż przed wyborami, wykorzystało szansę jaką dał nasz wniosek o dofinansowanie inwestycji. Cóż, lepiej późno niż wcale. Ale też trzeba pamiętać, że w tym roku rząd PiS zabrał nam 100 milionów złotych. Te 30 milionów to zatem tylko część tej kwoty. My już pracujemy nad aktualizacją dokumentacji projektowej, by jak najszybciej ogłosić przetarg na budowę dwóch brakujących trybun – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Obecnie, po zakończeniu pierwszego etapu budowy stadionu, trybuny mieszczą około 8,5 tysiąca widzów. Po oddaniu do użytku trybuny wschodniej i zachodniej, pojemność stadionu wzrośnie do prawie 15 tysięcy miejsc. Inwestycję będzie realizował Urząd Miejski. W czasie budowy brakujących trybun, mecze będą będą mogły być rozgrywane przy Struga 63 bez utrudnień.

W tej edycji Polskiego Ładu władze Radomia wnioskowały także o dofinansowanie budowy parkingu przed szpitalem przy ul. Tochtermana oraz ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Energetyków. Te wnioski nie zostały jednak zaakceptowane.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content