|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radom Stolicą Kultury Mazowsza 2024

Radom Stolicą Kultury Mazowsza 2024

28 grudnia 2023
uilica_teatralna-13

W przyszłym roku Radom będzie Stolicą Kultury Mazowsza. Miasto zostało laureatem tak zatytułowanego konkursu, ogłoszonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Oprócz zaszczytnego tytułu, Radom otrzyma 150 tysięcy złotych dofinansowania do zaplanowanych na przyszły rok wydarzeń kulturalnych. – To dla nas bardzo dobra informacja. Dzięki pieniądzom od Marszałka kilka naszych cyklicznych wydarzeń kulturalnych będziemy mogli zorganizować na jeszcze wyższym poziomie niż w poprzednich latach. Ale bardzo ważny jest też wymiar promocyjny. Liczę na to, że przyznany nam tytuł przyciągnie uwagę mieszkańców innych części województwa czy kraju. Nieustannie zapraszamy do odwiedzania Radomia i korzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej, na którą każdego roku składają się m.in. festiwale, wystawy, koncerty, spektakle i wiele innych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z harmonogramem, który miasto zgłosiło do konkursu „Stolica Kultury Mazowsza”, największa kwota zostanie przeznaczona na organizację Ulicy Teatralnej, czyli cieszącego się dużą popularnością, przeglądu teatrów ulicznych. Ponadto dofinansowane zostaną: Radomska Wiosna Literacka, Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad” oraz Radomskie Kaziki.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content