|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radom w obiektywach kamer monitoringu

Radom w obiektywach kamer monitoringu

18 stycznia 2024
monitoring

Ponad 3,5 tysiąca interwencji zgłosili w 2023 roku pracownicy miejskiego monitoringu. 158 zostało skierowanych do Komendy Miejskiej Policji, a pozostałe do straży Miejskiej.

Dzięki systemowi monitoringu zostało ujawnionych 12 przestępstw, których sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Było to pięć przypadków niszczenia mienia, a także bójki, rozbój, kradzież czy posiadanie narkotyków. Zatrzymano też dwóch nietrzeźwych kierowców.

W zeszłym roku monitoring umożliwił ujawnienie także 2636 wykroczeń, w tym 1084 wykroczenia drogowe, 294 porządkowe, a także 1192 przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych i 66 przypadków zakłócania porządku.

Pracownicy monitoringu przekazali również do Straży Miejskiej 892 informacje dotyczące przypadków zagrożenia życia i zdrowia. Dla potrzeb dowodowych zabezpieczono i przekazano Policji i Straży Miejskiej materiał zdjęciowy z 264 zdarzeń.

W 2023 roku najwięcej zdarzeń odnotowano na ulicy Żeromskiego – przy placu Konstytucji, na ul. Focha, a także w pobliżu muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki, na placu Dworcowym oraz w okolicach ul. Grodzkiej.

Łącznie w systemie monitoringu miejskiego w Radomiu pracują 72 kamery. Pracownicy posiadają bezpośrednią łączność telefoniczną z Policją i telefoniczną oraz radiową ze Strażą Miejską.

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content