|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radom z nagrodą w konkursie Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023

Radom z nagrodą w konkursie Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023

17 listopada 2023
statuetka-5

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu została nagrodzona w konkursie Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023 w województwie mazowieckim. Inwestycja zajęła pierwsze miejsce w kategorii Zielone Fundusze Europejskie. – Bardzo nas cieszy ta nagroda, zwłaszcza, że mówimy o inwestycji zrealizowanej w szkole, która należy do czołówki szkół technicznych w Polsce. Dzięki funduszom europejskim udało się przeprowadzić termomodernizację, dzięki której znacząco poprawiła się efektywność energetyczna budynków. To umożliwiło obniżenie kosztów eksploatacji, a jednocześnie poprawiło estetykę szkoły – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji zrealizowanej w zeszłym roku, zostały docieplone stropy i ściany, wymieniono drzwi zewnętrzne, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz instalację elektryczną. Zostało także wymienione oświetlenie oraz zamontowano panele fotowoltaiczne. Prace kosztowały ponad 5 mln złotych, z czego 3,2 mln zł pochodziło z RPO Województwa Mazowieckiego.

Celem konkursu Lider Zmian Funduszy Europejskich, organizowanego cyklicznie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, jest wyróżnienie inicjatyw, które były współfinansowane z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W kategorii, w której zwyciężył projekt z Radomia oceniano projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną oraz redukcją emisji zanieczyszczeń powietrza.

Nagroda została wręczona podczas 13. Forum Rozwoju Mazowsza poświęconego roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content