|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radomska Rada Kobiet zainaugurowała działalność

Radomska Rada Kobiet zainaugurowała działalność

5 kwietnia 2024
rada_kobiet-21

Na inauguracyjnym posiedzeniu zebrała się Radomska Rada Kobiet. Tworzą ją przedstawicielki świata biznesu, kultury, nauki i wielu innych środowisk. Rada ma pełnić funkcję konsultacyjną i doradczą. Jej zadaniem jest m.in. inicjowanie i opiniowanie działań  dotyczących polityki rodzinnej, dostępności opieki zdrowotnej, ochrony przed przemocą, aktywizacji zawodowej i równouprawnienia we wszystkich dziedzinach życia.

Przewodniczącą Rady została wybrana wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, wiceprzewodniczącymi: Izabela Seweryn i Agnieszka Tuma, natomiast sekretarzem – Ilona Lipińska.

Podczas pierwszego posiedzenia członkinie Rady zapoznały się z propozycją utworzenia w dwóch szkołach podstawowych gabinetów stomatologicznych. Od 1 września mają one rozpocząć działalność w PSP nr 17 przy ul. Czarnoleskiej oraz w PSP nr 24 przy ul. Powstańców Śląskich.

– Pomysł został bardzo dobrze przyjęty przez Radę Kobiet. Gabinety, które chcemy uruchomić będą miały działały zgodnie ze standardami jakie obowiązują w gabinetach komercyjnych. Z bezpłatnej opieki stomatologicznej będą mogli korzystać uczniowie tych dwóch placówek, w których gabinety powstaną, jak również dzieci uczęszczające do sąsiednich szkół i przedszkoli. Tę inicjatywę traktujemy jako pilotaż. Jeżeli pomysł się sprawdzi, będziemy chcieli uruchamiać kolejne takie gabinety – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Działalność gabinetów stomatologicznych w szkołach ma być finansowana na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zadaniem miasta będzie natomiast przygotowanie pomieszczeń.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content