|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radomski Szpital Specjalistyczny z dofinansowaniem od marszałka

Radomski Szpital Specjalistyczny z dofinansowaniem od marszałka

10 kwietnia 2024
szpital_marszalek-15

Radomski Szpital Specjalistyczny otrzyma od Samorządu Województwa Mazowieckiego 10 mln złotych na kolejne inwestycje. Dzięki temu będzie można zmodernizować kolejne oddziały i poradnie.

– Chcę tu podkreślić fakt bardzo dobrej współpracy. Nie jest tajemnicą, że mamy kolejne wnioski do zrealizowania i one też dotyczą dużych kwot, które będą kierowane na inwestycje, o których rozmawialiśmy z panem prezydentem. Chcę jasno zadeklarować, że Samorząd Województwa Mazowieckiego będzie bardzo dobrze współpracował przy realizacji pomysłów, które zgłasza prezydent Radosław Witkowski – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację, remonty i zakupy wyposażenia dla oddziałów: chirurgii ogólnej, chirurgii szczękowo-twarzowej, neurologii oraz poradni gastrologicznej i urologicznej. Szpital planuje też wymianę dwóch wind.

– To bardzo radosna chwila, bo Radomski Szpital Specjalistyczny wymaga nakładów. Te obiekty mają już kilkadziesiąt lat. Skala wyzwań, którym chcemy sprostać, jest bardzo duża. Od wielu lat nasza współpraca z marszałkiem jest bardzo dobra i mam nadzieję że w przyszłości również będziemy mogli podejmować kolejne wyzwania i liczyć na dobre decyzje. Oczywiście liczę też na współpracę z rządem. Niedawno gościliśmy minister zdrowia Izabelę Leszczynę i usłyszeliśmy potwierdzenie, że możemy liczyć na dofinansowanie budowy Centrum Opieki Długoterminowej, bo to wprost wpisuje się priorytety Ministerstwa Zdrowia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content