|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Rozpoczął działalność Ośrodek Reprezentacyjny WOT

Rozpoczął działalność Ośrodek Reprezentacyjny WOT

1 lutego 2024
WOT-20

W Radomiu oficjalnie rozpoczął działalność Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczysta zbiórka z tej okazji odbyła się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Ośrodek Reprezentacyjny WOT został powołany we wrześniu 2023 roku. W jego skład wchodzi orkiestra i formowana obecnie kompania reprezentacyjna. Jest  to jednostka, która zajmuje się zabezpieczeniem uroczystości państwowych i wojskowych zgodnie z ceremoniałem wojskowym oraz zabezpieczeniem przedsięwzięć promujących Wojska Obrony Terytorialnej. Siedzibę Ośrodka będzie dawny budynek szkoły przy ulicy Siennej. – Jesteśmy beneficjentem bardzo dobrej współpracy radomskiego władz Radomia i wojska. W efekcie, dzięki zaangażowaniu również Urzędu Wojewódzkiego, będziemy mogli przejąć budynek, który strona wojskowa będzie adaptowała. To była wzorowa współpraca. Chcemy być wizytówką Radomia nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Myślę, że będziemy wartością dodaną pod względem kulturalnym, promocyjnym i gospodarczym – mówił podczas uroczystości komendant Ośrodka, pułkownik Łukasz Baranowski.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski nie krył zadowolenia z ulokowania Ośrodka Reprezentacyjnego w Radomiu i zapewnił o woli dalszej współpracy. – Serdecznie dziękuję za miłe słowa skierowane do Urzędu Miejskiego i wszystkich, którzy mieli wpływ na dobre decyzje. Stoję na stanowisku, że im więcej jednostek centralnych w Radomiu, tym lepiej dla naszej radomskiej wspólnoty. Dlatego, kiedy tylko pojawiła się propozycja, natychmiast rozpoczęliśmy działania zmierzające do tego, by Ośrodek Reprezentacyjny WOT był mocno związany z naszym miastem. Już nawiązałem kontakt z wiceministrem obrony narodowej Cezarym Tomczykiem. Mam nadzieję, że zapadną dobre decyzje, bo potrzebne są pieniądze na remont siedziby Ośrodka. Mam nadzieję, że już tegoroczne spotkanie świąteczne odbędzie się w nowej siedzibie – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Uroczystą zbiórkę z okazji rozpoczęcia działalności Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej uświetnił koncert orkiestry WOT z udziałem artystów Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

NA CZASIE

Pomnik poległych pracowników Fabryki Broni zostanie odnowiony

01 marca 2024

Rozpoczynają się Kaziki 2024

29 lutego 2024

W hali RCS powstanie Muzeum Sportu

28 lutego 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content