|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Rozpoczął działalność Ośrodek Reprezentacyjny WOT

Rozpoczął działalność Ośrodek Reprezentacyjny WOT

1 lutego 2024
WOT-20

W Radomiu oficjalnie rozpoczął działalność Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczysta zbiórka z tej okazji odbyła się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Ośrodek Reprezentacyjny WOT został powołany we wrześniu 2023 roku. W jego skład wchodzi orkiestra i formowana obecnie kompania reprezentacyjna. Jest  to jednostka, która zajmuje się zabezpieczeniem uroczystości państwowych i wojskowych zgodnie z ceremoniałem wojskowym oraz zabezpieczeniem przedsięwzięć promujących Wojska Obrony Terytorialnej. Siedzibę Ośrodka będzie dawny budynek szkoły przy ulicy Siennej. – Jesteśmy beneficjentem bardzo dobrej współpracy radomskiego władz Radomia i wojska. W efekcie, dzięki zaangażowaniu również Urzędu Wojewódzkiego, będziemy mogli przejąć budynek, który strona wojskowa będzie adaptowała. To była wzorowa współpraca. Chcemy być wizytówką Radomia nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Myślę, że będziemy wartością dodaną pod względem kulturalnym, promocyjnym i gospodarczym – mówił podczas uroczystości komendant Ośrodka, pułkownik Łukasz Baranowski.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski nie krył zadowolenia z ulokowania Ośrodka Reprezentacyjnego w Radomiu i zapewnił o woli dalszej współpracy. – Serdecznie dziękuję za miłe słowa skierowane do Urzędu Miejskiego i wszystkich, którzy mieli wpływ na dobre decyzje. Stoję na stanowisku, że im więcej jednostek centralnych w Radomiu, tym lepiej dla naszej radomskiej wspólnoty. Dlatego, kiedy tylko pojawiła się propozycja, natychmiast rozpoczęliśmy działania zmierzające do tego, by Ośrodek Reprezentacyjny WOT był mocno związany z naszym miastem. Już nawiązałem kontakt z wiceministrem obrony narodowej Cezarym Tomczykiem. Mam nadzieję, że zapadną dobre decyzje, bo potrzebne są pieniądze na remont siedziby Ośrodka. Mam nadzieję, że już tegoroczne spotkanie świąteczne odbędzie się w nowej siedzibie – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Uroczystą zbiórkę z okazji rozpoczęcia działalności Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej uświetnił koncert orkiestry WOT z udziałem artystów Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content