|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Rozpoczęła się IX kadencja samorządu. Radni i prezydent złożyli ślubowanie

Rozpoczęła się IX kadencja samorządu. Radni i prezydent złożyli ślubowanie

7 maja 2024
slubowanie_prezydent_sesja-16

Oficjalnie rozpoczęła się IX kadencja Rady Miejskiej w Radomiu. Na inauguracyjnej sesji, radni wybrani w wyborach 7 kwietnia, złożyli ślubowanie. Został też wybrany nowy przewodniczący Rady. To stanowisko objął dotychczasowy wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński. – Dziękuję wszystkim, z którymi przez prawie 10 lat pracowałem. Znam urząd i znam miasto od strony wykonawczej. Teraz będę się starał przenieść tę wiedzę i doświadczenie na stronę uchwałodawczą i kontrolną. Przed nami dobre lata współpracy pomiędzy Radą Miejską, prezydentem, Sejmikiem i rządem. Wykorzystajmy to jak najlepiej – powiedział tuż po wyborze na stanowisko przewodniczącego rady Mateusz Tyczyński.
Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej zostali wybrani: Wioletta Kotkowska, Magdalena Lasota i Agnieszka Stolarczyk.
Podczas inauguracyjnej sesji ślubowanie złożył także prezydent Radosław Witkowski, dla którego jest to już trzecia kadencja na tym stanowisku. – Głęboko wierzę, że najbliższych pięć lat będzie dobrym czasem dla naszego miasta. Tak jak wielokrotnie mówiłem podczas kampanii, wraz z nową większością w Radzie jestem gwarantem dobrej współpracy z rządem i Sejmikiem. Naszą szansą jest zapowiedziana zmiana systemu finansowania samorządów, których rola przez osiem ostatnich lat była niestety ograniczana. Wierzę, że przed nami dobry czas dla samorządów. Że wreszcie zostaną wprowadzone rozwiązania gwarantujące im stabilne dochody na poziomie, który zagwarantuje sprawną realizację zadań bieżących, a także oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Rozpoczynająca się kadencja to również czas, w którym maksymalnie będziemy chcieli wykorzystać dostępne unijne fundusze. A nasz główny cel, to dalsze poprawianie jakości życia radomian. Jestem przekonany, że na tej sali nie znajdzie się nikt, kto nie będzie chciał takich przedsięwzięć realizować. Dlatego zapraszam do współpracy wszystkich radnych. Jestem przekonany, że za 5 lat będziemy mogli z poczuciem dużej satysfakcji oceniać tę kadencję samorządu. Tego życzę sobie, Państwu, a przede wszystkim samym radomianom – powiedział po ślubowaniu prezydent Radosław Witkowski.
W obecnej kadencji Rada liczy 25 radnych, czyli o trzech mniej niż w poprzedniej. Jest to związane z faktem, iż liczba mieszkańców Radomia spadła poniżej 200 tysięcy osób.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content