|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Rusza akcja szczepień przeciwko grypie dla seniorów

Rusza akcja szczepień przeciwko grypie dla seniorów

4 października 2023
konferencja_elektrosmieci-9776

W czwartek, 5 października ruszy doroczna akcja bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Radomia w wieku powyżej 65 lat. Miasto kupiło 2,5 tysiąca dawek. Szczepienia będą prowadzone w dni powszednie, w godz. 14.00-17.00 w Punkcie Konsultacyjnym Szczepień w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Lekarskiej 4. – Seniorzy to bardzo ważna dla nas grupa mieszkańców. Bardzo się cieszę, że kolejny raz jako miasto możemy uczestniczyć w tej akcji, bo siła w seniorach aktywnych, bezpiecznych, a przede wszystkim zdrowych – mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Do skorzystania ze szczepień przeciwko grypie zachęca Stanisława Szcześniak-Mazur z Punktu Konsultacyjnego Szczepień. – Grypa to bardzo poważna choroba. Oczywiście nie mówię tu o przeziębieniu, katarze czy drobnym łamaniu w kościach. Grypa objawia się m.in. wysoką gorączką i może doprowadzić do zapalenia płuc, mózgu czy mięśnia sercowego. Warto się szczepić, by zabezpieczyć się przed ciężkimi powikłaniami – mówi.

Osoby zgłaszające się na szczepienie przeciwko grypie muszą posiadać przy sobie dowód osobisty.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content