|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Rozbłysła świąteczna dekoracja Radomia

Rozbłysła świąteczna dekoracja Radomia

6 grudnia 2023
iluminacja-49

W mikołajkowe popołudnie zabłysła świąteczna dekoracja Radomia. Uroczystość wprowadzająca radomian w świąteczny nastrój rozpoczęła barwna parada, której uczestnicy przeszli z Placu Konstytucji 3 Maja na plac Corazziego. Tu nastąpiło oficjalne włączenie iluminacji.  – Kontynuujemy miłą tradycję tych przedświątecznych spotkań. Cieszę się, że z każdym rokiem, coraz więcej radomian przychodzi na deptak, by być razem i poczuć atmosferę zbliżających się świąt – mówił prezydent Radosław Witkowski. Podczas uroczystego włączenia świetlnej dekoracji zagrała m.in. orkiestra Grandioso, a upominki wręczali piłkarze Radomiaka, siatkarki Moya Radomki, koszykarze HydroTruck Radom oraz piłkarki ręczne APR Radom.

Jak co roku głównym elementem świątecznej dekoracji w centrum miasta jest tunel świetlny ustawiony między placem Corazziego a ulicą Moniuszki. Są również ozdoby zawieszone na latarniach czy drzewach, a także świetlne figury: Mikołaj na motocyklu, miś z prezentem, kareta, bombka oraz napis I LOVE RADOM. W mieście zostało też ustawionych kilka choinek, w tym prawie 10-metrowe drzewko na placu Jagiellońskim, gdzie w dniach 15-17 grudnia odbędzie się jarmark świąteczny.

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content