|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Rozbłysła świąteczna dekoracja Radomia

Rozbłysła świąteczna dekoracja Radomia

6 grudnia 2023
iluminacja-49

W mikołajkowe popołudnie zabłysła świąteczna dekoracja Radomia. Uroczystość wprowadzająca radomian w świąteczny nastrój rozpoczęła barwna parada, której uczestnicy przeszli z Placu Konstytucji 3 Maja na plac Corazziego. Tu nastąpiło oficjalne włączenie iluminacji.  – Kontynuujemy miłą tradycję tych przedświątecznych spotkań. Cieszę się, że z każdym rokiem, coraz więcej radomian przychodzi na deptak, by być razem i poczuć atmosferę zbliżających się świąt – mówił prezydent Radosław Witkowski. Podczas uroczystego włączenia świetlnej dekoracji zagrała m.in. orkiestra Grandioso, a upominki wręczali piłkarze Radomiaka, siatkarki Moya Radomki, koszykarze HydroTruck Radom oraz piłkarki ręczne APR Radom.

Jak co roku głównym elementem świątecznej dekoracji w centrum miasta jest tunel świetlny ustawiony między placem Corazziego a ulicą Moniuszki. Są również ozdoby zawieszone na latarniach czy drzewach, a także świetlne figury: Mikołaj na motocyklu, miś z prezentem, kareta, bombka oraz napis I LOVE RADOM. W mieście zostało też ustawionych kilka choinek, w tym prawie 10-metrowe drzewko na placu Jagiellońskim, gdzie w dniach 15-17 grudnia odbędzie się jarmark świąteczny.

NA CZASIE

Pomnik poległych pracowników Fabryki Broni zostanie odnowiony

01 marca 2024

Rozpoczynają się Kaziki 2024

29 lutego 2024

W hali RCS powstanie Muzeum Sportu

28 lutego 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content