|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Są oferty w przetargach na budowę trybun i przebudowę ulicy Wolanowskiej

Są oferty w przetargach na budowę trybun i przebudowę ulicy Wolanowskiej

20 marca 2024
433877003_969751927847583_6490507746108702029_n

Otwarto oferty w przetargach na  budowę dwóch trybun na stadionie przy Struga oraz na przebudowę ulicy Wolanowskiej.

W pierwszym zostało złożonych osiem ofert, z których dwie mieszczą się w kwocie zapisanej w budżecie. Firma Betonox Construction proponuje wykonanie prac za 39 mln 590 tys. zł, a Arbud Investment – za prawie 44 mln 100 tys. zł. Inwestycja będzie realizowana przez Urząd Miejski. – Projekt obejmuje kompleksowe wykonanie dwóch nowych trybun wraz z ich zadaszeniem oraz niezbędnym wyposażeniem i zapleczem sanitarno-usługowym, zlokalizowanym pod trybunami. Na nowych trybunach ma zostać zamontowanych ponad 5600 krzesełek – przypomina prezydent Radosław Witkowski. Wykonawca będzie miał na realizację zadania 21 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W przetargu na przebudowę całej ulicy Wolanowskiej wraz z przebudową skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej, do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji wpłynęło pięć ofert. Tu też dwie firmy zaproponowały ceny mieszczące się w założonym budżecie. Oferta firmy Strabag opiewa na nieco ponad 58 mln 330 tys. zł, natomiast Budromostu-Starachowice na ponad 58 mln 650 tys. zł. Zgodnie z projektem przebudowane zostaną oba odcinki Wolanowskiej: od Kieleckiej do NSZZ Solidarność oraz od NSZZ Solidarność do granicy miasta. Na odcinku miejskim, po północnej stronie powstanie chodnik, natomiast po południowej chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi będą się znajdowały ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów. – To bardzo ważna inwestycja, która ma nie tylko usprawnić ruch lokalny w tej części miasta i poprawić bezpieczeństwo, ale też znacząco wpłynie na  ułatwienie dojazdu do portu lotniczego dla kierowców przyjeżdżających do Radomia od strony Łodzi – podkreśla prezydent Radosław Witkowski. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 18 miesięcy.

Teraz oferty złożone w obu przetargach zostaną sprawdzone pod względem formalnym i rachunkowym.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content