|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Seniorzy na start

Seniorzy na start

5 września 2023
senioriada_konferencja_RW_MT_MMW-19

Dart, tenis ziemny, tenis stołowy, strzelectwo i łucznictwo – w tych dyscyplinach będą rywalizować uczestnicy radomskiej Senioriady, która rozpocznie się już w tym tygodniu. To jedno z wydarzeń organizowanych z inicjatywy Radomskiej Rady Seniorów przy finansowym wsparciu miasta i samorządu Województwa Mazowieckiego. – Od kilku lat, jako miasto, jesteśmy pokazywani jako wzór działania na rzecz seniorów. Nie schodzimy z tej drogi i bardzo się cieszę, że wspólnie z naszymi partnerami możemy realizować kolejny projekt aktywizujący seniorów – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Senioriada to pięć odrębnych turniejów, które będą się odbywały we wrześniu i październiku. W zawodach mogą uczestniczyć mieszkańcy Radomia, którzy ukończyli 60 rok życia. – Seniorzy to dla nas bardzo ważna grupa społeczna i nieustannie podejmujemy działania mające na celu przeciwdziałanie ich wykluczeniu. Zachęcam do udziału w Senioriadzie. To nie tylko zawody sportowe, ale jednocześnie bardzo dobra okazja do integracji środowiska oraz do promocji zdrowego stylu życia – mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk. – Chcemy pokazać, że w każdym wieku można czerpać radość z aktywności fizycznej i rywalizacji w gronie przyjaciół. Na uwagę zasługuje tu zaangażowanie naszego Centrum Organizacji Pozarządowych oraz wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pieniądze, które otrzymaliśmy w ramach programu „Mazowsze dla seniorów” dają możliwość organizacji naprawdę ciekawego wydarzenia – dodaje wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Pierwsze zawody odbędą się już 7 września. Uczestnicy będą rywalizować w darcie. – Informacja o turnieju trafiła do wszystkich działających w mieście klubów seniora. W Senioriadzie może uczestniczyć każdy zainteresowany. Formalnie termin zgłoszeń mija dzisiaj, ale każdy kto się zgłosi później, aż do dnia zawodów w poszczególnych dyscyplinach, będzie mógł w nich wziąć udział – zapowiada Zygmunt Pluta, prezes Zarządu Stowarzyszenia Klubu Seniora Weteran w Radomiu, a jednocześnie członek Radomskiej Rady Seniorów.

Harmonogram Senioriady 2023:

  1. DART –  07.09.2023 r., godz.: 15.00 (godz. 14.00 – trening); Klub Seniora Weteran Radom, ul. Tadeusza Mazowieckiego 13A
  2. TENIS STOŁOWY – 14.09.2023 r., godz.: 15.00 (godz. 14.00 – trening); Kamienica Deskurów, Radom, ul. Rynek 15
  3. ŁUCZNICTWO – wrzesień, (dzień i godz. do uzgodnienia); ZDZ Radom, ul. Wierzbicka 55
  4. TENIS ZIEMNY – 14.10.2023 r., godz.: 10.00 (godz. 09.00 – trening); korty MOSIR, Radom, ul. Bulwarowa 19
  5. STRZELECTWO – październik 2023 r., (dzień i godz. do uzgodnienia); ZDZ Radom, ul. Saska 4/6.

Zainteresowanych udziałem w Senioriadzie prosimy o kontakt z bezpośrednim organizatorem tj. z Klubem Seniora Weteran w Radomiu,  tel. 608 044 545. Zgłoszenia przyjmuje również w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu przy ul. Rynek 15, nr tel. 48 36 20 491, 48 36 20 492, e-mail: cop@umradom.pl

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content