|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Szpitalny Oddział Ratunkowy w RSS zostanie rozbudowany i nowocześnie wyposażony

Szpitalny Oddział Ratunkowy w RSS zostanie rozbudowany i nowocześnie wyposażony

20 września 2023
380778582_876273690594510_8895371431189567646_n

Prawie 15 mln zł otrzyma Radomski Szpital Specjalistyczny z Ministerstwa Zdrowia na modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wcześniej – przypomnijmy – szpitalowi została także przyznana dotacja z rezerwy budżetu państwa na rozbudowę SOR w kwocie 35 mln zł. – Jesteśmy już w przededniu otwarcia ofert w przetargu na wykonanie rozbudowy oddziału. Teraz pozyskaliśmy natomiast pieniądze na poprawę infrastruktury informatycznej czyli wyposażenie nowej serwerowni, budowę systemu poczty pneumatycznej, a także zakup sprzętu medycznego na miejsce obecnego, który ma od 5 do 10 lat. To inwestycje, które poprawią warunki pracy personelu oraz komfort i bezpieczeństwo pacjentów – mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Zaplanowane działania są wynikiem analiz prowadzonych przez Radomski Szpital Specjalistyczny pod kątem możliwości usprawnienia procesu przyjmowania i diagnostyki pacjentów SOR. – Ważnym elementem jest planowana budowa systemu poczty pneumatycznej.  Znacznie usprawni to przekazywanie próbek do laboratorium. Czas oczekiwania na wyniki badań diagnostycznych skróci się o ok. 60 procent. Dodatkowo będziemy mieli nowy, nowoczesny sprzęt, który ułatwi diagnozowanie i leczenie pacjentów. Chcemy wprowadzać w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym europejskie standardy i wierzymy, że dzięki przyznanemu dofinansowaniu ten cel na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szybko osiągniemy – mówi zastępca dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Jerzy Zawodnik.

Wśród nowych urządzeń medycznych, które mają zostać zakupione dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego są m.in. aparaty RTG i USG, respirator, stół operacyjny, aparat do terapii nerkozastępczej, aparat do znieczulania oraz videobronchoskop i wideolaryngoskop.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content