|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Tłumy radomian na koncercie Radomski Czerwiec Wolności

Tłumy radomian na koncercie Radomski Czerwiec Wolności

23 czerwca 2023
czerwiec_koncert_2-89

Tłumy radomian bawiły się na koncercie z okazji 47. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76. Na placu Jagiellońskim wystąpili: Urszula i zespół Dżem. 

W trakcie koncertu Stowarzyszenie Radomski Czerwiec 76 zostało uhonorowane najwyższym miejskim odznaczeniem – medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis.

Od kilku lat konsekwentnie staramy się pokazywać rolę, jaką odegrało nasze miasto w procesie przemian ustrojowych. Efektem jest to, że wydarzenia z 1976 roku mają już zacne miejsce w historii. Dziś wiedza o tym, że polska i europejska droga do wolności zaczęła się właśnie w Radomiu jest powszechna. Dziękuję Wam, bohaterom Radomskiego Czerwca za to, że w sposób nieugięty postawiliście się komunistycznemu reżimowi i zapoczątkowaliście procesy demokratyzacji nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Dziękuję również za to, że przez tyle lat nie pozwoliliście zapomnieć o tamtych wydarzeniach – mówił, wręczając odznaczenie, prezydent Radosław Witkowski.

Obchody 47. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego potrwają do niedzieli. 

Patronat nad obchodami objął Prezydent RP. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content