|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Uczniowie X LO mają nową salę do gimnastyki korekcyjnej

Uczniowie X LO mają nową salę do gimnastyki korekcyjnej

11 czerwca 2024
konarski-20

Zakończyła się rozbudowa X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego. Szkoła wzbogaciła się o segment, w którym znalazła się sala do gimnastyki korekcyjnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową wraz z zapleczem. Zostało także zakupione niezbędne wyposażenie. Inwestycja pochłonęła milion złotych. – To są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Ten nowoczesny obiekt poprawia warunki pracy z młodzieżą, a przede wszystkim pozwala wyrównywać szanse radomskiej młodzieży z niepełnosprawnościami – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Do X Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza ponad 300 osób, zarówno z terenu Radomia, jak i gmin ościennych. Wśród uczniów jest młodzież niepełnosprawnościami. W nowej sali będą mogły być prowadzone zajęcia rehabilitacyjne uczniów zgodnie z zaleceniami lekarskimi i poradni psychologiczno-pedagogiczne. – To dla mnie ogromna radość, że oddajemy do dyspozycji młodych radomian w pełni wyposażoną, funkcjonalną salę do gimnastyki korekcyjnej. A dzieje się to w szkole niezwykłej. Szkole, która ma wyjątkowy klimat, i która wspaniale integruje naszą radomską młodzież – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który przyznał na ten cel ponad 530 tys. złotych.

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content