|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Uliczka tradycji: „Recepta na średniowieczność”

Uliczka tradycji: „Recepta na średniowieczność”

10 września 2023
uliczka_piknik_lekka-113

Zielarka, alchemik, uzdrowiciel, rzemieślnicy – to postaci, które można było spotkać podczas tradycyjnej Uliczki Tradycji. Tym razem Resursa Obywatelska zaproponowała swoim gościom podróż w czasie aż do epoki średniowiecza. Przewodnie hasło dorocznego festynu brzmiało „Recepta na średniowieczność”.
Tegoroczna Uliczka Tradycji odkryła przed uczestnikami epokę przełomowych odkryć. Nie zabrakło także wielu innych atrakcji. Była na przykład niepowtarzalna okazja, by posłuchać brzmienia replik instrumentów z epoki późnego średniowiecza. Wystąpił Zespół Muzyki Dawnej „Vocantus” oraz Otwarty Teatr Perkusyjny z Piotrem „Stiffem” Stefańskim na czele. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była natomiast Kapela ze Wsi Warszawa,
Organizatorzy festynu przygotowali również atrakcje dla rodzin z dziećmi. Park za sceną główną oraz dziedziniec Resursy stały się strefą familijną z licznymi grami, zabawami i animacjami, w tym – turniejem rodzinnym z ciekawymi, średniowiecznymi konkurencjami. Można było zbudować model własnego feudalnego miasta oraz makietę zamku, czy spróbować swych sił w strzelaniu z łuku do tarczy.

NA CZASIE

Pomnik poległych pracowników Fabryki Broni zostanie odnowiony

01 marca 2024

Rozpoczynają się Kaziki 2024

29 lutego 2024

W hali RCS powstanie Muzeum Sportu

28 lutego 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content