|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Uliczka tradycji: „Recepta na średniowieczność”

Uliczka tradycji: „Recepta na średniowieczność”

10 września 2023
uliczka_piknik_lekka-113

Zielarka, alchemik, uzdrowiciel, rzemieślnicy – to postaci, które można było spotkać podczas tradycyjnej Uliczki Tradycji. Tym razem Resursa Obywatelska zaproponowała swoim gościom podróż w czasie aż do epoki średniowiecza. Przewodnie hasło dorocznego festynu brzmiało „Recepta na średniowieczność”.
Tegoroczna Uliczka Tradycji odkryła przed uczestnikami epokę przełomowych odkryć. Nie zabrakło także wielu innych atrakcji. Była na przykład niepowtarzalna okazja, by posłuchać brzmienia replik instrumentów z epoki późnego średniowiecza. Wystąpił Zespół Muzyki Dawnej „Vocantus” oraz Otwarty Teatr Perkusyjny z Piotrem „Stiffem” Stefańskim na czele. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była natomiast Kapela ze Wsi Warszawa,
Organizatorzy festynu przygotowali również atrakcje dla rodzin z dziećmi. Park za sceną główną oraz dziedziniec Resursy stały się strefą familijną z licznymi grami, zabawami i animacjami, w tym – turniejem rodzinnym z ciekawymi, średniowiecznymi konkurencjami. Można było zbudować model własnego feudalnego miasta oraz makietę zamku, czy spróbować swych sił w strzelaniu z łuku do tarczy.

NA CZASIE

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Szpitalny Oddział Ratunkowy w RSS zostanie rozbudowany i nowocześnie wyposażony

20 września 2023

Młodzi radomianie poznają swoje miasto

20 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content