|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Umowa na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego podpisana

Umowa na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego podpisana

24 października 2023
sor_umowa-2

Umowa z wykonawcą rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym podpisana. Wkrótce będą mogły ruszyć prace budowlane. Wykona je wybrana w przetargu firma Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego. Jej oferta opiewała na 42 mln 850 tys. zł. – To historyczna chwila i historyczny projekt. Jest to kamień milowy jeśli chodzi o rozwój infrastruktury w naszym mieście. Obecny SOR został oddany do użytku w 2001 r. i nie spełnia już aktualnych wymogów. Dzięki rozbudowie powierzchnia oddziału zwiększy się z 1500 do 2300 metrów kwadratowych, co da szpitalowi zupełnie możliwości. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesie pozyskiwania pieniędzy zewnętrznych na tę inwestycję – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Przypomnijmy, że na realizację inwestycji szpital pozyskał 35 mln zł z rezerwy budżetu państwa. Wkład własny miasta zapisany w budżecie i w Wieloletniej Prognozie Finansowej wynosi ponad 8,3 mln zł.
– Nowy, przebudowany SOR to większa powierzchnia, nowe ciągi komunikacyjne, wydzielone strefy dla pacjentów przywożonych przez zespoły ratownictwa medycznego, którzy wymagają natychmiastowej terapii oraz dla pacjentów zgłaszających się samodzielnie do SOR. Dodatkowo zaprojektowano izolatki dla pacjentów z objawami choroby zakaźnej. Będą także nowe gabinety, które pozwolą na prowadzenie nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Jestem przekonana, że po przebudowie i modernizacji znacznie poprawią się warunki pobytu pacjentów i komfort pracy personelu – mówi wiceprezydent Marta Michalska – Wilk.
Rozbudowany SOR będzie przygotowany na przyjęcie 70 tysięcy pacjentów rocznie. Harmonogram zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2025 roku. – Cieszę się, że to właśnie nam przypadła przyjemność realizacji tak ważnego dla miasta i regionu kontraktu. Mogę zapewnić, że inwestycja zostanie zrealizowana w dobrej jakości i w zakładanym terminie – deklaruje wiceprezes firmy Baudziedzic Marcin Baran.
Prace przy rozbudowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będą prowadzone w taki sposób, by została zachowana ciągłość jego pracy.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content