|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Urszula i Dżem wystąpią podczas obchodów rocznicy Czerwca 76

Urszula i Dżem wystąpią podczas obchodów rocznicy Czerwca 76

2 czerwca 2023
czerwiec_konferencja_MT_RW-31

Urszula i zespół Dżem będą gwiazdami koncertu, który odbędzie się w ramach obchodów 47. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76. Koncert odbędzie się 23 czerwca na placu Jagiellońskim. – Nie schodzimy z obranej ścieżki. Nadal chcemy pokazywać gwiazdy polskiej muzyki, artystów, których twórczość towarzyszyła nam w latach 70. i 80. czyli w okresie dochodzenia do wolności – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W programie obchodów rocznicy Czerwca 76 znajdzie się też wiele innych wydarzeń m.in. przypominających genezę, przebieg i skutki robotniczego protestu. Obchody kolejny raz dofinansował Marszałek Województwa Mazowieckiego, który przekazał na ten cel 100 tysięcy złotych. – Już od siedmiu lat Samorząd Województwa Mazowieckiego mocno wspiera podejmowane przez miasto działania mające na celu uhonorowanie uczestników tamtych wydarzeń, a jednocześnie przypominające, jak ważnym elementem w najnowszej historii Polski był Radomski Protest Robotniczy – mówi wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Tydzień wcześniej, czyli w dniach 16-18 czerwca odbędzie się także III Free(Ra)dom Festival. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem „Ku gwiazdom”. To wydarzenie, które także wsparł finansowo Samorząd Województwa Mazowieckiego, który przekazał na ten cel 30 tys. zł.

Free(Ra)dom Festival to interdyscyplinarna impreza, która w tym roku będzie przebiegała pod hasłem „Ku gwiazdom”. Będzie to okazja, by wspólnie zastanowić się nad wolnością, jaką niesie ze sobą nauka. W programie znajdą się m.in. twórcze warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy i dyskusje z popularyzatorami nauki.

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content