|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Uwaga na przestępców środowiskowych

Uwaga na przestępców środowiskowych

13 maja 2024
IMG_20240416_142058330

W ostatnim czasie nasilił się proceder porzucania odpadów niebezpiecznych w miejscach nieprzeznaczonych do tego celu. Ofiarami padają bezpośrednio właściciele gruntów, hal, magazynów, którzy wynajmują nieruchomość. Najemca znika, a właściciel dowiaduje się, że na jego nieruchomości znajdują się porzucone niebezpiecznych odpady.

Władze miasta apelują o zachowanie dalece idącej ostrożności przy zawieraniu umów najmu nieruchomości, dokładne weryfikowanie firm, z którymi zawierane są umowy oraz regularne kontrolowanie wynajmowanych powierzchni, czy gruntów.

W przypadku, gdy nie można ustalić podmiotu odpowiedzialnego za magazynowanie odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym, który zdeponował nielegalnie odpady, obowiązek usunięcia odpadów spoczywa na właścicielu nieruchomości, jako władającym danym terenem. Koszty ich uprzątnięcia i unieszkodliwienia mogą wynosić nawet kilka milionów złotych.

Tylko ograniczone zaufanie oraz rzetelna analiza umów i weryfikacja osób, z którymi zawierane są umowy najmu mogą zaoszczędzić osobom lub podmiotom wynajmującym nieruchomości kłopotów, nie tylko finansowych.

Przypomnijmy, że jedno z takich składowisk zostało ujawnione w Radomiu przy ul. Ofiar Firleja. Obecnie trwa usuwanie i utylizacja zgromadzonych tam odpadów. Prace, które wykonuje specjalistyczna firma, dobiegają końca.

Poradnik, jak nie paść ofiarą oszustwa na „biznes odpadowy”: Uwaga na przestępców środowiskowych! Poradnik, jak nie paść ofiarą oszustwa na „biznes odpadowy” – Edukacja Ekologiczna – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content