|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

W hali RCS powstaje Muzeum Sportu

W hali RCS powstaje Muzeum Sportu

12 marca 2024
przedszkole_kujawska_muzeum_sportu-48

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga rozpoczyna się tworzenie Muzeum Sportu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał umowę z firmą Group AV sp. z o.o. z Warszawy, która wygrała przetarg na wykonanie prac adaptacyjnych i przygotowanie ekspozycji. – Od początku zapowiadałem, że hala będzie pełnić różne funkcje. Mówiłem m.in. potrzebie organizacji muzeum. Mamy bowiem świadomość, ile za nami sukcesów i różnych wyjątkowych chwil. Stąd decyzja o wydzieleniu miejsca, by móc przedstawić najważniejsze osiągnięcia radomskich sportowców zarówno w dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych. Ta historia będzie prezentowana z wykorzystaniem zgromadzonych eksponatów, a także multimediów. To będzie miks tradycyjnych wystaw i prezentacji, które są bardzo atrakcyjne dla młodego pokolenia. Firma, która będzie tworzyła muzeum ma duże doświadczenie w realizacji podobnych projektów. Mam nadzieję, że już za dwa miesiące będziemy mogli pokazać to, co udało się nam wspólnie stworzyć. Liczę, że znajdzie się też miejsce do prezentowania tych osiągnięć naszych sportowców, którymi dopiero będziemy się cieszyć w przyszłości – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji chce zaprosić do współpracy mieszkańców Radomia. – Wszystkich zainteresowanych, którzy mają jakieś pamiątki, swoją wizję tego muzeum i chcieliby na ten temat porozmawiać i wypełnić to muzeum treścią, zapraszamy w środę, 20 marca o godz. 15:00 na spotkanie konsultacyjne – mówi dyrektor MOSiR-u Robert Dębicki.

W powstającym muzeum, oprócz prezentacji pamiątek. planowana jest także organizacja spotkań z legendami radomskiego sportu.

Muzeum Sportu zostanie zlokalizowane na poziomie korony trybun hali RCS. Część ekspozycji będzie widoczna z trybun w trakcie odbywających się w hali wydarzeń Zgodnie z umową wykonawca ma na przygotowanie ekspozycji dwa miesiące.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content