|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024
umowa_stadion-7

Umowa na budowę wschodniej i zachodniej trybuny stadionu przy ul. Struga podpisana. Już w maju na plac budowy wejdzie firma Betonox Construction z Sopotu, która wygrała przetarg z ofertą opiewającą na 39 mln 590 tys. zł. Od dziś ma ona na wykonanie prac 21 miesięcy.

– Mam nadzieję, że te doświadczenia z budowy pierwszego etapu, firma Betonox będzie wykorzystywała przy budowie trybuny wschodniej i zachodniej. Dla nas najważniejsze jest to, że budowa będzie przebiegała bez konieczności przerywania organizacji meczów piłkarskiej ekstraklasy. Oczywiście mamy też świadomość, że został jeszcze trzeci element, czyli budowa elewacji stadionu. Zrobimy wszystko, by przetarg na te prace ogłosić jeszcze w tym roku – zapowiedział prezydent Radosław Witkowski.

Na dwóch nowych trybunach zostanie zamontowanych ponad 5600 krzesełek. Będzie też oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Pod trybunami powstaną sanitariaty. – Przygotowując się do tego przetargu czerpaliśmy z naszej wiedzy, którą nabyliśmy podczas wykonywania poprzedniego etapu. Jesteśmy przekonani, że przy odpowiednim finansowaniu będziemy w stanie zakończyć to przedsięwzięcie w krótszym czasie niż 21 miesięcy. Projekt jest dostosowany do istniejących warunków, wiemy jak wygląda infrastruktura, którą tu budowaliśmy. Dodatkowo zostały już wykonane pewne elementy fundamentów, które będą służyły do budowy kolejnych trybun. W związku z tym nie przewiduję żadnych technicznych problemów – powiedział po podpisaniu umowy prezes firmy Betonox Construction Wojciech Grzenia.

Prace przy budowie wschodniej i zachodniej trybuny będą prowadzone równolegle.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content