|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

W radomskich szkołach ruszyły „Lekcje ciepła”

W radomskich szkołach ruszyły „Lekcje ciepła”

11 października 2023
lekcja_ciepla_RW_KK-18

Rozpoczęła się II edycja kampanii pn.: „Lekcje ciepła” skierowana do uczniów klas IV radomskich szkół podstawowych. Inauguracja odbyła się w PSP nr 17 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Celem działań edukacyjnych prowadzonych przez Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Radpec” jest podniesienie świadomości mieszkańców Radomia w zakresie ochrony powietrza oraz szkodliwości niskiej emisji dla zdrowia i środowiska.

– Pierwsza edycja kampanii edukacyjno-ekologicznej „Lekcje ciepła”, którą nasza spółka zrealizowała jako dostawca ciepła systemowego, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów klas IV radomskich szkół podstawowych. Projekt, który miał na celu edukację oraz ukształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, przyniósł oczekiwane efekty. Dlatego też postanowiliśmy kontynuować tę ideę i przystąpiliśmy do II edycji projektu –  mówi prezes Radpecu Tomasz Nita.

Kampania edukacyjna,  podobnie, jak poprzednia, będzie prowadzona w szkołach podstawowych na terenie Radomia i będzie skierowana do uczniów klas IV. Projekt ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, edukację w zakresie racjonalnego korzystania z ciepła, jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody.

– Cieszę się, że miejska spółka Radpec zdecydowała się zorganizować kolejną edycję tej kampanii. Coś, co się dobrze sprawdza należy kontynuować. W zeszłym roku w lekcjach ciepła wzięło udział 700 uczniów z 32 szkół. Chcemy poszerzać i rozwijać ich wiedzę na temat odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. To zajęcia, które mają pokazać, jak produkuje się ciepło dostarczane do naszych domów i jak być eko oszczędzając ciepło na co dzień mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt „Lekcje ciepła” to inicjatywa ogólnopolska, którą „RADPEC” S.A.  jako dostawca ciepła systemowego podjął wspólnie z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie przy wsparciu władz samorządowych.

II edycja programu „Lekcje ciepła”, podobnie jak pierwsza, została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content