|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

W Zespole Szkół Muzycznych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W Zespole Szkół Muzycznych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2023
swieto_edukacji-9088

Uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Była to okazja do złożenia podziękowań, gratulacji i życzeń dla pedagogów z radomskich placówek oświatowych. – W tym uroczystym dniu pragnę wszystkim Państwu serdecznie podziękować za bezcenny wkład w budowanie naszej przyszłości. Dziękuję tym mocniej, że mam świadomość, jak zostaliście Państwo w ostatnich latach potraktowani przez polskie państwo. I nie myślę tu wyłącznie o kwestii wynagrodzeń nauczycielskich, ale też o działaniach ministra edukacji skutkujących obniżeniem prestiżu zawodu nauczycielskiego i upolitycznieniem polskiej szkoły. Efektem są coraz liczniejsze przypadki odchodzenia znakomitych pedagogów z zawodu. Mam nadzieję, że już w najbliższą niedzielę to się zmieni – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Podczas uroczystości prezydent zapewnił o życzliwości władz miasta wobec całego środowiska nauczycielskiego. Podkreślił, że miasto  przeznacza na oświatę ponad 1/3 budżetu i przypomniał, że subwencja oświatowa jest niewystarczająca. W tym tygodniu miasto wezwało Ministra Edukacji i Nauki do zapłaty ponad 50 milionów złotych za 2020 rok. W następnej kolejności będzie domagać się też zwrotu brakujących pieniędzy za 2021 i 2022 rok. – Nie może być tak, że rząd kredytuje się w kieszeniach samorządów i podbiera pieniądze z puli, która powinna być przeznaczona właśnie na edukację. To znamienne i nie do zaakceptowania. To coś, co w czytelny sposób pokazuje stosunek tego rządu do nauczycieli. Życzę przede wszystkim tej oczekiwanej przez Was zmiany. Życzę, by nikt, przy użyciu żadnej propagandowej broszury, nawet hitowo opakowanej, nie próbował manipulować programami nauczania. By władza szanowała i podmiotowo traktowała zarówno nauczycieli, jak i uczniów – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Podziękowania i życzenia skierowała do nauczycieli także wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. – Dziękuję za to, że w swojej codziennej pracy wychodzicie poza zakres swoich obowiązków. Za to, że pojmujecie działania, które stają się wizytówką naszego miasta w Polsce i na świecie. Dziękuję za to, że wam się chce. Marzę o tym, aby wynagrodzenia nauczycieli były godne, abyście mogli spinać swoje domowe budżety i abyście nie musieli pracować na kilka etatów. Marzę o tym, by subwencja oświatowa wystarczała na wszystkie zadania związane z funkcjonowaniem edukacji. Marzę też o tym, by status nauczyciela, deptany przez ostatnich 8 lat, znowu był na piedestale. Aby w szkole nie było żadnej ideologii. Żebyście to Wy decydowali czego uczyć, jak uczyć i z czego uczyć. Głęboko wierzę, że te moje marzenia spełnią się już niedługo – mówiła do zgromadzonych wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Podczas uroczystości w Zespole Szkół Muzycznych zostały wręczone nagrody finansowe, które w tym roku zostały przyznane 160 nauczycielom. Była dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Bernadeta Kudas została uhonorowana Medalem Prezydenta Miasta Radomia.

Zostały także wręczone stypendia naukowe dla uczniów radomskich szkół, laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych. Otrzymało je pięcioro uczniów i absolwentów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego oraz czterech uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych.

NA CZASIE

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Wolanowskiej. Umowa podpisana

23 kwietnia 2024

Pomieszczenia w Kamienicy Deskurów do wynajęcia

23 kwietnia 2024

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content