|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Wirtualna strzelnica w XI LO oddana do użytku

Wirtualna strzelnica w XI LO oddana do użytku

7 marca 2024
strzelnica_hilton-15

W XI Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica została oddana do użytku pierwsza w Radomiu wirtualna strzelnica. Będą z niej korzystali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego Radomia. Będzie służyła realizacji podstawy programowej przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, a w szczególny sposób będzie przydatna dla młodzieży z klas mundurowych. – To dla naszego miasta, dla naszej edukacji bardzo ważny projekt. Pierwszy powód nasuwa się sam, gdy patrzymy na sytuację za wschodnią granicą. W tym trudnym i bardzo dynamicznym czasie chcemy mieć przekonanie, że na poziomie edukacji robimy w Radomiu wszystko aby czuć się bezpiecznej – mówił prezydent Radosław Witkowski. – Ta strzelnica to także odpowiedź na wyzwania jakie przyniosła nowa podstawa programowa. Będą z niej korzystać zarówno uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, jak i wszystkie szkoły ponadpodstawowe, które realizują przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa – podkreśliła wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.  

Wirtualna strzelnica została zorganizowana z specjalnie przygotowanej sali. Cztery stanowiska są wyposażone w wirtualne tarcze oraz broń długą i krótką. Zakup całego zestawu został sfinansowany z budżetu miasta.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content