|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Wolanowskiej. Umowa podpisana

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Wolanowskiej. Umowa podpisana

25 kwietnia 2024
wolanowska_podpisanie-2

Umowa na przebudowę ulicy Wolanowskiej podpisana. Firma Strabag, która wygrała przetarg na realizację inwestycji planuje rozpoczęcie prac już w czerwcu. W ramach kontraktu zostanie też przebudowane niebezpieczne skrzyżowanie Maratońskiej i Dębowej. Zgodnie z umową wszystkie prace powinny się zakończyć w ciągu 18 miesięcy.

– To ważna chwila, bo rozpoczynamy realizuję drugiej spośród „25 spraw Radosława Witkowskiego”. Kilka dni temu podpisaliśmy umowę na budowę wschodniej i zachodniej trybuny na stadionie przy ul. Struga, a dziś mówimy o kolejnym, bardzo ważnym, oczekiwanym przez mieszkańców projekcie – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem ulica Wolanowska na całej długości będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra. Na odcinku miejskim, po północnej stronie, powstanie chodnik, natomiast po południowej – chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi powstaną ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów. Na całej długości przebudowanej ulicy znajdą się zatoki autobusowe. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie

– To rzeczywiście chwila historyczna. Długo zabiegaliśmy o pieniądze, które na szczęście do Radomia trafiły. Spożytkujemy je w najlepszy z możliwych sposobów. To będzie prawie 5 km nowej drogi plus przebudowane skrzyżowanie ulicy Maratońskiej i Dębowej, co oznacza zupełnie nową jakość. Zarówno ci, którzy będą wjeżdżać do naszego miasta od zachodu, jak mieszkańcy którzy będą korzystać z nowej infrastruktury będą widzieć gigantyczną zmianę – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Podpisana umowa opiewa na nieco ponad 58 mln 330 tys. zł. Prace na odcinku krajowym będą prowadzone pod ruchem, natomiast na odcinku miejskim – przy zamkniętym fragmencie Wolanowskiej, ale z możliwością dojazdu do posesji.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało dofinansowanie z Polskiego Ładu.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content