|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Walczymy o pieniądze na Wolanowską. Podpisz petycję!

Walczymy o pieniądze na Wolanowską. Podpisz petycję!

26 września 2023
image00020

„Oddajcie radomianom pieniądze na Wolanowską” – apelują do rządu i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości władze Radomia. Zachęcają jednocześnie mieszkańców, by wysyłać do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów apel o niezwłoczne uruchomienie środków w kwocie 76 mln zł przyznanych miastu w październiku 2021 roku, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Są to pieniądze, które – zgodnie z wnioskiem o zmianę zadania – miasto zamierza przeznaczyć na przebudowę ulicy Wolanowskiej oraz niebezpiecznego skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej.

Ulica Wolanowska stanowi wlot do miasta od strony zachodniej. Jest jedyną tego typu drogą, będącą w tak złym stanie technicznym. Realizacja zadania jest niezmiernie istotna nie tylko dla poprawy jakości obsługi ruchu lokalnego, ale również dla obsługi ruchu samochodowego związanego z funkcjonowaniem Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976.

– O pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej zabiegamy już ponad tysiąc dni. Wielokrotnie, w ramach różnych programów, składaliśmy wnioski o dofinansowanie tej inwestycji. Za każdym razem spotykaliśmy się z odmowną odpowiedzią. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów są jednak pieniądze dla Radomia. To kwota 76 mln zł przyznana nam w ramach Polskiego Ładu. Do dziś tych pieniędzy jednak nie ma. Przypomnę, że początkowo planowaliśmy przebudowę ulicy Warszawskiej, ale później, w sposób zgodny z uchwałą Rady Ministrów, zawnioskowaliśmy o zmianę zadania na przebudowę Wolanowskiej i skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej. Od lutego nie ma w tej sprawie żadnej odpowiedzi, a w efekcie, chociaż jesteśmy przygotowani, nie możemy ogłosić przetargu. Dlatego kierujemy do premiera apel o uruchomienie pieniędzy, które de facto są pieniędzmi podatników, w tym także mieszkańców Radomia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

– Tak nie powinna wyglądać ulica wjazdowa do 200-tysięcznego miasta. Cztery nasze wnioski o dofinansowanie inwestycji zostały odrzucone. Piąty już prawie trzysta dni czeka na rozpatrzenie. Pieniądze są w KPRM i czekają tylko na podpis premiera Morawieckiego. One radomianom się należą. To nie są pieniądze rządu, tylko pieniądze radomian. Zachęcam mieszkańców do wysyłania, przy użyciu przygotowanego formularza, własnych petycji do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Aby wysłać petycję do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów należy kliknąć link: https://www.radom.pl/aktualnosci/petycja-w-sprawie-przebudowy-ul-wolanowskiej-w-radomiu

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content