|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Wyniesione przejścia dla pieszych powstają dla bezpieczeństwa dzieci

Wyniesione przejścia dla pieszych powstają dla bezpieczeństwa dzieci

5 września 2023
Przejście-Waryńskiego-I-03

Nowy rok szkolny przyniósł nowe rozwiązania dla poprawy bezpieczeństwa dzieci w rejonie placówek oświatowych w mieście. Wyniesione przejścia dla pieszych powstały na ulicach Waryńskiego, Garbarskiej i Kolberga. Następne powstaną już wkrótce na ulicach Wośnickiej i Długojowskiej.

Na ulicy Waryńskiego wyniesione przejścia powstały przy skrzyżowaniu z ulicą Bydgoską i na wysokości ulicy Prusa, czyli naprzeciwko działki, na której stała kiedyś hala widowiskowa Radoskóru. Tędy dzieci z okolicznych bloków chodzą do szkoły podstawowej przy ulicy Sienkiewicza. Ulica Waryńskiego znalazła się jednocześnie w strefie Tempo 30, co oznacza, że jej skrzyżowanie z Wyszyńskiego jest teraz równorzędne.

Na ulicy Garbarskiej nowe wyniesione przejście pojawiło się na wniosek mieszkańców naprzeciwko przedszkola. Także uczniowie PSP nr 33 przy ulicy Kolberga mogą teraz czuć się nieco bezpieczniej, przechodząc przez pasy u zbiegu z ulicą Grzybowską.

To jednak nie koniec zmian w ruchu, związanych z poprawą bezpieczeństwa w okolicach placówek oświatowych. W planach MZDiK jest bowiem wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych na odcinku ulicy Długojowskiej, pomiędzy ulicami Miedzianą a Ogrodniczą oraz Wośnickiej, przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii i u zbiegu z ulicą Inwestycyjną.

Dwa przejścia dla pieszych na ulicy Waryńskiego i jedno na ulicy Garbarskiej wykonano w ramach projektu „Bezpieczny pieszy w Radomiu”, dofinansowanego z funduszy europejskich. Więcej na: http://www.mzdik.pl/index.php?id=221

Źródło: MZDiK

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content