|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Wystawa Radom EXPO 2023

Wystawa Radom EXPO 2023

7 września 2023
radom_expo_konferencja-9

Ofertę 60 radomskich firm, szkół technicznych oraz instytucji otoczenia biznesu będzie można zobaczyć na wystawie Radom EXPO 2023, która w najbliższy piątek i sobotę odbędzie się w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. – Mieliśmy tu już wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych, a tą wystawą rozpoczynamy kolejną formę wykorzystania tego nowoczesnego obiektu. Zresztą już dawno zapowiadaliśmy, że hala będzie służyła także do organizacji wydarzeń biznesowych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Celem wystawy jest pokazanie mieszkańcom Radomia, jak obecnie wygląda gospodarka w Radomiu. – Część mieszkańców naszego miasta żyje jeszcze w takim przekonaniu, że po upadku dużych przedsiębiorstw takich jak np. Zakłady Metalowe, Radoskór czy RWT skończył się przemysł w Radomiu. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Tą wystawą chcemy pokazać, że radomska gospodarka się odbudowała, ale oczywiście w innym, nowoczesnym wydaniu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na wystawie swoją ofertę zaprezentują firmy reprezentujące takie branże jak: automatyka i budowa maszyn, branża metalowa, spożywcza, budowlana, IT, skórzana, chemiczno-kosmetyczna czy motoryzacyjna. Swoje stoiska przygotowują też radomskie szkoły ponadpodstawowe kształcące w kierunkach technicznych. – Organizując tę wystawę chcemy odczarować radomski przemysł, który wielu kojarzy się jeszcze z brudem, smarami i hałasem. Tymczasem mamy tu do czynienia z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i świetnie wykształconymi ludźmi – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. – Wystawa będzie też okazją, by obalić też mit, że aby zdobyć dobrą pracę, trzeba wyjechać np. do Warszawy. W Radomiu też jest wiele bardzo dobrych firm, które oferują dobre i dobrze płatne miejsca pracy – dodaje przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Radomia Cezary Brymora.

Wystawa organizowana pod hasłem „Siła radomian – siłą gospodarki” odbędzie się w piątek, 8 września w godz. 9.00-18.00 oraz w sobotę, 9 września w godz. 9.00 – 13.00, w hali Radomskiego centrum Sportu przy ul. Struga 63.

Dla wszystkich zainteresowanych wstęp jest wolny.

NA CZASIE

Pomnik poległych pracowników Fabryki Broni zostanie odnowiony

01 marca 2024

Rozpoczynają się Kaziki 2024

29 lutego 2024

W hali RCS powstanie Muzeum Sportu

28 lutego 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content