|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Wystawa Radom EXPO 2023

Wystawa Radom EXPO 2023

7 września 2023
radom_expo_konferencja-9

Ofertę 60 radomskich firm, szkół technicznych oraz instytucji otoczenia biznesu będzie można zobaczyć na wystawie Radom EXPO 2023, która w najbliższy piątek i sobotę odbędzie się w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. – Mieliśmy tu już wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych, a tą wystawą rozpoczynamy kolejną formę wykorzystania tego nowoczesnego obiektu. Zresztą już dawno zapowiadaliśmy, że hala będzie służyła także do organizacji wydarzeń biznesowych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Celem wystawy jest pokazanie mieszkańcom Radomia, jak obecnie wygląda gospodarka w Radomiu. – Część mieszkańców naszego miasta żyje jeszcze w takim przekonaniu, że po upadku dużych przedsiębiorstw takich jak np. Zakłady Metalowe, Radoskór czy RWT skończył się przemysł w Radomiu. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Tą wystawą chcemy pokazać, że radomska gospodarka się odbudowała, ale oczywiście w innym, nowoczesnym wydaniu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na wystawie swoją ofertę zaprezentują firmy reprezentujące takie branże jak: automatyka i budowa maszyn, branża metalowa, spożywcza, budowlana, IT, skórzana, chemiczno-kosmetyczna czy motoryzacyjna. Swoje stoiska przygotowują też radomskie szkoły ponadpodstawowe kształcące w kierunkach technicznych. – Organizując tę wystawę chcemy odczarować radomski przemysł, który wielu kojarzy się jeszcze z brudem, smarami i hałasem. Tymczasem mamy tu do czynienia z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i świetnie wykształconymi ludźmi – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. – Wystawa będzie też okazją, by obalić też mit, że aby zdobyć dobrą pracę, trzeba wyjechać np. do Warszawy. W Radomiu też jest wiele bardzo dobrych firm, które oferują dobre i dobrze płatne miejsca pracy – dodaje przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Radomia Cezary Brymora.

Wystawa organizowana pod hasłem „Siła radomian – siłą gospodarki” odbędzie się w piątek, 8 września w godz. 9.00-18.00 oraz w sobotę, 9 września w godz. 9.00 – 13.00, w hali Radomskiego centrum Sportu przy ul. Struga 63.

Dla wszystkich zainteresowanych wstęp jest wolny.

NA CZASIE

Tłumy radomian na koncercie z okazji 48. rocznicy Czerwca’76

22 czerwca 2024

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content