|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Z myślą o rozwoju lekkiej atletyki

Z myślą o rozwoju lekkiej atletyki

2 kwietnia 2024
budowa_hali_lekkoatletycznej_ZST-17

Budowa hali lekkoatletycznej na terenie Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Limanowskiego – to cel, jaki stawiają przed sobą władze Radomia. Gotowa jest już koncepcja nowego obiektu. Teraz miasto będzie zabiegać o wpisanie inwestycji na listę zadań kluczowych dla rozwoju sportu. To umożliwi ubieganie się o dotację z Ministerstwa Sportu nawet w wysokości 80 proc. kosztów.

– Wśród „25 spraw Radosława Witkowskiego”, które przedstawiłem przed nadchodzącymi wyborami, znalazła się m.in. propozycja budowy trzech hal sportowych przy radomskich szkołach. Chcę, by pierwsza z nich powstała przy Zespole Szkół Technicznych. Pomoże ona młodym radomskim lekkoatletom. Jednocześnie będzie to nowoczesne zaplecze sportowe dla uczniów szkoły. Dlatego chcemy, żeby ta inwestycja znalazła się na liście kluczowych inwestycji dla polskiego sportu. Oczywiście bardzo liczmy tu na wsparcie ze strony prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, naszego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Prezes Tomasz Majewski nie kryje, że jego zdaniem budowa hali lekkoatletycznej właśnie w Radomiu jest bardzo dobrym pomysłem. – Gdy opowiadam, jak powinna wyglądać idealna współpraca między samorządem a sportem, zawsze podaję przykład Radomia. Kolejnym krokiem, który możemy zrobić, jest budowa hali lekkoatletycznej. Chcemy, żeby w każdym województwie była przynajmniej jedna hala lekkoatletyczna i ta mazowiecka powinna być w Radomiu. Mamy ku temu bardzo silne podstawy. Mamy wspaniały klub, wspaniałe środowisko lekkoatletyczne i będzie to idealne uzupełnienie stadionu lekkoatletycznego. A przede wszystkim nie będzie to pomnik, tylko żywy organizm, bo tu jest szkoła, która będzie na bieżąco z tego obiektu korzystać – mówi Tomasz Majewski.

Zgodnie z opracowaną koncepcją, w hali lekkoatletycznej ma zostać zlokalizowana owalna, pięciotorowa bieżnia o długości 200 metrów oraz 60-metrowa bieżnia prosta. Zaprojektowane trybuny pomieszczą około 500 widzów. Powstanie też całe niezbędne zaplecze. – Układ funkcjonalny ściśle odpowiada temu czego Polski Związek Lekkiej Atletyki wymaga od takich obiektów. Będziemy zatem mieli halę, która naprawdę pozwala zarówno trenować jak i rozgrywać zawody lekkoatletyczne. Będzie to świetne dopełnienie tej infrastruktury, którą już mamy, żeby szkolenie lekkoatletyczne móc prowadzić na najwyższym poziomie i zapewnić tej dyscyplinie stabilizację – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Hala lekkoatletyczna będzie służyła nie tylko sportowcom, ale także uczniom Zespołu Szkół Technicznych, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia tu w lekcjach wychowania fizycznego. – Przez kilkanaście miesięcy ta hala była w sferze marzeń. Dzisiaj te marzenia nabierają takiego realnego wymiaru. Jestem przekonana że finalnie będziemy mogli się cieszyć z gotowego obiektu sportowego. Przypomnę, że okres prezydentury Radosława Witkowskiego to osiemnaście obiektów sportowych wybudowanych przy naszych jednostkach oświatowych. Bez wątpienia ta hala będzie największą inwestycją, najbardziej spektakularną, ale również bardzo potrzebną. Zespół Szkół Technicznych to półtora tysiąca uczniów oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego, której uczniowie osiągają spektakularne wyniki sportowe – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Hala wypełni lukę pomiędzy dwoma budynkami dydaktycznymi Zespołu Szkół Technicznych stanowiąc łącznik między nimi. Szacunkowy koszt jej budowy to 56 mln zł. W ocenie władz miasta, obiekt ma szansę powstać w ciągu 3-4 lat.

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content