|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Zakończona rekrutacja do przedszkoli

Zakończona rekrutacja do przedszkoli

18 kwietnia 2024
przedszkole_kujawska-5102

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia. Dziś zostały opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych. To w sumie ponad 1800 osób, które do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole pójdą po raz pierwszy. Niezakwalifikowanych zostało jedynie 57 dzieci, przy czym w każdej grupie wiekowej, w całym mieście, pozostało jeszcze 466 wolnych miejsc. Ich lista trafi w najbliższym czasie do rodziców, by mogli zapisać dziecko do wybranej placówki. – Tak jak zapowiadaliśmy, miejsc w radomskich przedszkolach nie brakuje. To efekt przemyślanych działań prowadzonych przez miasto. Przypomnę, że właśnie po to, by zapewnić wystarczającą liczbę miejsc dla dzieci, wybudowaliśmy m.in. nowoczesne przedszkole w budynku dawnego gimnazjum przy ul. Kujawskiej, które dziś jest najbardziej obleganym przedszkolem w naszym mieście – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych muszą do 26 kwietnia potwierdzić wolę zapisania dziecka do placówki wskazanej przez system. W dniach 7-14 czerwca, będzie natomiast prowadzona rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli, które posiadają wolne miejsca.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content