|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Zakończył się Free(Ra)dom Festival

Zakończył się Free(Ra)dom Festival

19 czerwca 2023
freeRAdom_festival_novika-25

Zakończyła się trzecia edycja Free(Ra)dom Festival 2023. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Ku gwiazdom”, a głównym tematem była nauka. Festiwal rozpoczęło otwarcie wystawy „Kosmiczne materie w Galerii Łaźnia. Ponadto w programie trzydniowego cyklu wydarzeń znalazły się m.in. warsztaty dla dzieci i dyskusje z zaproszonymi gośćmi. Naukowcy i popularyzatorzy nauki opowiadali o tym, jak można zmierzyć świat, o sztucznej inteligencji czy granicach kosmosu. Odbyła się też debata o wolności w nauce.

Podczas Free (Ra)dom Festival, w parku im. T. Kościuszki powstało miasteczko nauki, gdzie były prezentowane eksperymenty fizyczne i chemiczne, a także symulatory i systemy VR, modele 3D, zdalnie sterowane pojazdy oraz astronomiczne warsztaty plastyczne dla dzieci W sobotni wieczór na placu Corazziego odbyła się też parada lampionów, a w muszli koncertowej wystąpiła Novika. Były też plenerowe projekcje filmowe.

NA CZASIE

Walczymy o pieniądze na Wolanowską. Podpisz petycję!

26 września 2023

Z myślą o rozwoju artystycznych talentów

26 września 2023

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content