|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Zakończyła się przebudowa ulicy Frontowej

Zakończyła się przebudowa ulicy Frontowej

28 grudnia 2023
DSC00827um

Zakończyła się przebudowa ulicy Frontowej na Żakowicach. To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach czynów społecznych drogowych, czyli przy udziale samych mieszkańców.

Ulica Frontowa, na całej długości ponad 200 metrów ma teraz nawierzchnię z kostki brukowej i chodnik. Wykonano także zjazdy do posesji, kanalizację deszczową oraz zmodernizowano oświetlenie. Prace kosztowały 1,1 mln zł. – Konsekwentnie realizujemy cel, jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców. Żakowice są jednym z dobrych przykładów pozytywnych zmian. Dzięki tzw. czynówkom oraz Radomskiemu Programowi Drogowemu, zdecydowana większość ulic w tej części miasta ma już utwardzoną nawierzchnię. Podobne zmiany widoczne są także w wielu innych miejscach, a w naszych planach są kolejne tego typu inwestycje – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W kończącym się roku, oprócz realizacji dużych inwestycji drogowych, nowe nawierzchnie uzyskały m.in. ulice: Wiertnicza, Piwna i Zgodna, Szeroka Droga, Biegunowa, Godna, Nizinna, Polna, Solna, Stroma, Sygietyńskiego, Sznajdra, Zagonowa oraz sięgacze Banacha, Drzymały, Klwateckiej, Miodowej i Mlecznej.

NA CZASIE

Pomnik poległych pracowników Fabryki Broni zostanie odnowiony

01 marca 2024

Rozpoczynają się Kaziki 2024

29 lutego 2024

W hali RCS powstanie Muzeum Sportu

28 lutego 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content