|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Zakończyła się przebudowa ulicy Frontowej

Zakończyła się przebudowa ulicy Frontowej

28 grudnia 2023
DSC00827um

Zakończyła się przebudowa ulicy Frontowej na Żakowicach. To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach czynów społecznych drogowych, czyli przy udziale samych mieszkańców.

Ulica Frontowa, na całej długości ponad 200 metrów ma teraz nawierzchnię z kostki brukowej i chodnik. Wykonano także zjazdy do posesji, kanalizację deszczową oraz zmodernizowano oświetlenie. Prace kosztowały 1,1 mln zł. – Konsekwentnie realizujemy cel, jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców. Żakowice są jednym z dobrych przykładów pozytywnych zmian. Dzięki tzw. czynówkom oraz Radomskiemu Programowi Drogowemu, zdecydowana większość ulic w tej części miasta ma już utwardzoną nawierzchnię. Podobne zmiany widoczne są także w wielu innych miejscach, a w naszych planach są kolejne tego typu inwestycje – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W kończącym się roku, oprócz realizacji dużych inwestycji drogowych, nowe nawierzchnie uzyskały m.in. ulice: Wiertnicza, Piwna i Zgodna, Szeroka Droga, Biegunowa, Godna, Nizinna, Polna, Solna, Stroma, Sygietyńskiego, Sznajdra, Zagonowa oraz sięgacze Banacha, Drzymały, Klwateckiej, Miodowej i Mlecznej.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content