|

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024
Szkoły

W ramach naboru do radomskich szkół ponadpodstawowych zakwalifikowało się 2190 osób. 106 kandydatów nie zakwalifikowało się do żadnej z wybranych przez siebie preferencji. Na dzień publikacji list pozostaje jeszcze 139 wolnych miejsc w szkołach.

Od 19 do 24 lipca kandydaci mają czas na potwierdzenie woli przyjęcia poprzez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe, także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

25 lipca o godz. 12.00 zostaną podane przez szkoły do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca rozpocznie się 29 lipca. Będzie ona prowadzona bezpośrednio w szkołach. Na uczniów, którzy w pierwszym etapie naboru nie zostali zakwalifikowani do żadnej z wybranych przez siebie szkół, czeka 84 miejsca w technikach, 37 w liceach ogólnokształcących i 18 w szkołach branżowych I stopnia. Lista wolnych miejsc w poszczególnych szkołach będzie dostępna na stronie www.oswiatawradomiu.pl.

NA CZASIE

Targi Szkół Wyższych

25 marca 2025

Wkrótce ruszy nabór do przedszkoli

24 marca 2025

Kolejna wystawa w Kamienicy Deskurów

24 marca 2025

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
image00001
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content