|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Zakończyła się VIII kadencja Rady Miejskiej

Zakończyła się VIII kadencja Rady Miejskiej

29 kwietnia 2024
sesja_RM_ostatnia-5

Dobiegła końca VIII kadencja Rady Miejskiej w Radomiu. Trwała ponad 5 lat. Radni podsumowali ten czas podczas uroczystego posiedzenia w ratuszu.

W trakcie minionej kadencji odbyło się 115 sesji, w tym 52 nadzwyczajne i cztery uroczyste. Podczas pandemii obrady odbywały się w trybie zdalnym. Rada przyjęła w sumie 1102 uchwały. Dwóm osobom radni przyznali tytuły honorowych obywateli Radomia: mjr Józefowi Marjańskiemu i Teresie Grodzińskiej. W minionej kadencji siedzibą Rady Miejskiej i miejscem organizacji obrad stał się ratusz w Rynku.

Nowa kadencja Rady Miejskiej rozpocznie się oficjalnie podczas sesji, która jest zaplanowana na 7 maja. Tego dnia nastąpi zaprzysiężenie radnych i prezydenta. Zostanie także wybrany przewodniczący Rady Miejskiej.

W IX kadencji liczba radnych zmniejszy się 28 do 25 osób. Jest to związane z faktem, iż liczba mieszkańców Radomia spadła poniżej 200 tys. osób.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content