|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Zakończyły się prace przy przebudowie ulic Piwnej i Zgodnej

Zakończyły się prace przy przebudowie ulic Piwnej i Zgodnej

6 listopada 2023
Odbior-Piwna-Zgodna-07

Ulice Piwna i Zgodna na Starym Mieście przeszły metamorfozę. Powstały tam nowe jezdnie i chodniki wraz z kanalizacją i oświetleniem. Przybyło również miejsc parkingowych. W ramach inwestycji zostało posadzonych ponad 5000 drzew i krzewów. Odbiór końcowy zakończonego prawie miesiąc przed terminem zadania odbył się 6 listopada.

Dziurawa i popękana nawierzchnia początkowego odcinka ulicy Zgodnej oraz krzywe płyty betonowe i błoto na ulicy Piwnej to już przeszłość. Na rozbudowę drugiej z nich miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – to około 60 procent wartości tej części zadania. Nową nawierzchnię fragmentu jezdni ulicy Zgodnej pomiędzy Okulickiego a Piwną wykonała spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu, w ramach jej odtworzenia po swoich pracach. Chodniki i zjazdy do posesji zlokalizowanych przy tym odcinku powstały zaś na zlecenie MZDiK.

Rozbudowana ulica Piwna przede wszystkim została przedłużona oraz połączona z początkiem ulicy Staromiejskiej. Mieszkańcy tej części Starego Miasta zyskali w ten sposób nową możliwość wyjazdu w kierunku Śródmieścia – już nie muszą korzystać z ulicy Okulickiego. Tuż za przystankiem autobusowym przy ulicy Limanowskiego powstał parking. Może na nim stanąć ponad sto samochodów. W sąsiedztwie znajduje się między innymi siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Niedaleko są także bulwary nad Mleczną oraz obiekty znajdujące się na Mieście Kazimierzowskim.

Wszędzie tam, gdzie było to możliwe po zbudowaniu infrastruktury o wymaganych przepisami parametrach, zostały posadzone nowe drzewa i krzewy, w tym lubiane w Radomiu róże marathon. Łącznie jest to ponad 5000 roślin. Zgodnie z projektem część z nich pojawiła się przy pobliskiej ulicy Wałowej. Upiększą one Miasto Kazimierzowskie.

Inwestycja na Starym Mieście rozpoczęła się oficjalnie w połowie grudnia 2022 roku. Koniec robót nastąpił w drugiej połowie października bieżącego roku, czyli niespełna miesiąc przed wskazanym w umowie terminem. Koszt zadania wyniósł około 6,4 miliona złotych. Wykonawcą inwestycji była wybrana w drodze przetargu radomska firma Zbig-Bet.

Źródło: MZDiK

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content