|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej ogłoszony

Przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej ogłoszony

5 lutego 2024
wolanowska_konferencja_RW_MT_KK-9

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej oraz skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej. To inwestycja, na której realizację miasto pozyskało 76 mln zł z Polskiego Ładu.

Przebudowane zostaną oba odcinki Wolanowskiej: od Kieleckiej do NSZZ Solidarność oraz od NSZZ Solidarność do granicy miasta. W sumie to prawie 5 km drogi, która zyska nową nawierzchnię. – To dla nas bardzo ważna inwestycja. Ulica Wolanowska to ostatnia wlotówka do Radomia, która jest w tak złym stanie technicznym. Planowane prace na pewno poprawią jakość życie mieszkańców, szczególnie tej części miasta. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to droga prowadząca od strony Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku lotniska na Sadkowie – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na odcinku miejskim, po północnej stronie powstanie chodnik, natomiast po południowej chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi będą się znajdowały ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów.

Na całej długości przebudowanej ulicy powstaną zatoki autobusowe. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie. – Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu uporowi w staraniach o pieniądze, uda się zrealizować tę oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. To będzie zupełnie nowa ulica z pełną infrastrukturą pieszą i rowerową, z odwodnieniem i oświetleniem. To będzie zupełnie inny standard, komfortowy i bezpieczny wjazd do miasta – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W ramach inwestycji zostanie także przebudowane  skrzyżowanie ulic Maratońskiej i Dębowej. Powstanie tam sygnalizacja świetlna. W ulicę Dębową, w obu kierunkach, prowadzić będą dobudowane prawoskręty.

Na oferty w przetargu MZDiK czeka do 7 marca. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 18 miesięcy.

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content