|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024
noc_muzeum-38

Tłumy radomian skorzystały z oferty, którą z okazji Europejskiej Nocy Muzeów przygotowały radomskie placówki kultury. Można było obejrzeć prezentowane na co dzień wystawy, ale w przygotowanych na tę wyjątkową noc programach znalazło się wiele innych atrakcji, w tym koncerty, plenerowe widowisko, animacje dla dzieci, konkursy, warsztaty i wiele innych. Gościem radomskich muzeów był ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska.

Jak co roku, w sobotni wieczór najwięcej działo się na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Noc Muzeów w Muzeum im. Jacka Malczewskiego przebiegała w klimacie PRL. Tamte czasy można było sobie przypomnieć oglądając m.in. ekspozycję „Radomskie Zakłady Przemysłu Skórzanego Radoskór 1959-1999”. Był też koncert największych radiowych i filmowych szlagierów PRL czy pokaz mody. W Muzeum Historii Radomia – oprócz kuratorskiego oprowadzania po wystawie – odbył się konkurs wiedzy o Radomiu. Z kolei w Kamienicy Starościńskiej można było obejrzeć wystawę archeologiczną prezentującą zabytki Miasta Kazimierzowskiego.
W Kamienicy Deskurów, podczas Nocy Muzeów odbył się mini-festiwal organizowany w ramach cyklu Radomskie Spotkania z Tangiem Argentyńskim, a na płycie Rynku wystąpili artyści Teatru Formy z Wrocławia, którzy zaprezentowali widowisko towarzyszące wystawie „Salvador Dali w Radomiu”.

Na Noc Muzeów specjalne propozycje przygotował też Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia”, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, a także Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Nocy Muzeów: https://www.facebook.com/RadomCity/videos/384972371197187

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content