Modernizacja i rozbudowa gospodarki wodno- ściekowej na terenie aglomeracji Radom

PROGRAM: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

PRIORYTET: I Gospodarka wodno ściekowa

DZIAŁANIE:1.1 Gospodarka wodno- ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys RLM

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Wodociągi Miejskie

WARTOŚĆ PROJEKTU: 264 301 243,00 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 124 414 369,95 zł

OKRES REALIZACJI: 2009-2013

W ramach projektu wybudowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna na ulicach w pięciu peryferyjnych dzielnicach miasta. W projekcie zaplanowano również środki na odtworzenie nawierzchni po wykonaniu prac poddziemnych. W ramach projektu zostanie zmodernizowane i rozbudowane około 47 km sieci wodociągowej ( w dzielnicach: Młynek Janiszewski, Pruszaków, Kończyce, Wincentów, Potkanów) 65 km sieci kanalizacji sanitarnej (Młynek janiszewski, Pruszaków-Kierzków, Młodzianów, Firlej i Rajec Poduchowny) i 2,6 km sieci deszczowej ( na ul. Słowackiego). Całość prac ma być ukończona do 2014 roku. W projekcie ujęte są również koszty modernizacji ujęć wody „Malczew”, „25 Czerwca”, „Potkanów”, „Halinów” i „Lesiów” oraz II etap rozbudowy oczyszczalni ścieków wraz z budową instalacji do termicznej utylizacji osadu ściekowego.

Informacje źródłowe na temat Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko znajdują się na stronie: www.pois.gov.pl