Przebudowa drogi krajowej nr 9 – ulicy Słowackiego w Radomiu na odcinku od Ronda Matki Bożej Fatimskiej, do granic Miasta

PROGRAM: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

PRIORYTET: VIII Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe

DZIAŁANIE: 8.2 Drogi krajowe poza siecią TEN-T

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji

WARTOŚĆ PROJEKTU: 21.619.193,54zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 9.851.246,12 zł

Przedmiotem projektu jest przebudowa drogi krajowej nr 9 – ulicy Słowackiego w Radomiu. Opracowanie obejmuje budowę nawierzchni dwukierunkowej jezdni, budowę odcinka ulicy dojazdowej po stronie południowo-zachodniej, budowę chodników, zatok autobusowych, ścieżek rowerowych po obu stronach ulicy oraz nową organizację ruchu na odcinku od ronda Matki Bożej Fatimskiej do granic miasta.