PROGRAM: Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka
PRIORYTET: VI Polska gospodarka na rynku międzynarodowym
DZIAŁANIE:6.2 Rozwój sieci centrów obsługi inwestorów i ekspertów oraz powstanie nowych terenów inwestycyjnych
PODDZIAŁANIE: 6.2.2 Wsparcie działań studyjno – koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych
JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Biuro Obsługi Inwestora (Urząd Miejski)
WARTOŚĆ PROJEKTU: 630 000,00 zł
KWOTA DOFINANSOWANIA: 535 500,00 zł
OKRES REALIZACJI: 2013-2015
OPIS PROJEKTU:
Cel nadrzędny projektu to poprawa atrakcyjności Gminy Miasta Radomia jako miejsca lokowania inwestycji w zakresie przygotowania terenów pod inwestycję.
W ramach projektu zlecone zostanie opracowanie dokumentacji technicznej i projektowo-budowlanej związanej z uzbrojeniem terenu pod inwestycje dla 2 obszarów przemysłowych w mieście. Przedmiotowe opracowanie dotyczyć będzie tylko terenów przemysłowych zgłoszonych we wniosku, składających się z 2 części o łącznej powierzchni 35,8946 ha. Opracowana dokumentacja posłuży w najbliższym czasie, tj. max. 5 lat od jej opracowania do uzbrojenia terenu przy ul. Marii Gajl (część I o pow. 10,0627 ha) oraz w rejonie ul. Kieleckiej (część II o pow. 25,8319 ha). W celu właściwego zagospodarowania przedmiotowych terenów przemysłowych Miejska Pracownia Urbanistyczna w Radomiu przeprowadziła ich analizę, z której wynika, iż w celu umożliwienia inwestowania a następnie funkcjonowania różnego rodzaju obiektów budowlanych w omawianym terenie nieodzowna jest realizacja podstawowych elementów układu drogowego oraz infrastruktury technicznej.
W obrębie Nowa Wola Gołębiowska (część I) proponuje się budowę przedłużenia ul. Marii Gajl, celem obsługi przedmiotowego terenu jako całości i jednocześnie stanowiącego element przyszłej obsługi pozostałych terenów przeznaczonych pod przemysł i usługi. Proponuje się wydzielenie z działki 9/178 pasa drogowego i ewentualnie chodnika.
W obrębie Wośniki (część II) nie dopuszcza się bezpośredniej obsługi terenu z ulic Kieleckiej (droga krajowa) i Wośnickiej, a z projektowanych na terenie ulic lub dróg wewnętrznych podłączonych do nich. Ponadto planuje się pozostałą infrastrukturę, tj.
– zaopatrzenie w wodę z wodociągu
– odprowadzenie wód opadowych i roztopowych
– odprowadzenie ścieków sanitarnych
– zaopatrzenie w energię elektryczną
Rozwój terenów przemysłowych (w tym przypadku ponad 35 ha) i wzrost ich atrakcyjności wpłynie korzystnie na przyciągnięcie do miasta nowych inwestycji, a tym samym stworzenie nowych ofert pracy.
Informacje źródłowe na temat Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka znajdują się na stronie: www.poig.gov.pl