Budowa obwodnicy południowej w Radomiu

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu

WARTOŚĆ PROJEKTU: 203 030 079,56 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 71 225 000 zł

Przedmiotem projektu jest budowa obwodnicy południowej w Radomiu, w tym:
– budowa drogi o długości 11177 m,
– przebudowa drogi o długości 2335 m,
– budowa chodników o długości 8513 m,
– budowa ścieżki rowerowej o długości 10270 m,
– budowa obiektów inżynierskich – 5 sztuk,
– budowa przejść dla zwierząt – 12 sztuk,
– budowa ekranów akustycznych o długości 4526 m,
– budowane obiektów ochrony środowiska (ekrany akustyczne, kanalizacja deszczowa, nasadzenia zieleni, przejścia dla zwierząt) – 4 szt.,
– wykonanie infrastruktury technicznej, w tym: wodociągowa, gazowa (średniego i niskiego ciśnienia), kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, elektroenergetyczna, oświetlenie uliczne, telekomunikacyjna.

Ponadto projekt przewiduje odtworzenie terenów zieleni, zagospodarowanie ich nowymi nasadzeniami.

Przedsięwzięcie w zakresie dokumentacji technicznej zostało podzielone na następujące odcinki:
I Etap – od Al. Grzecznarowskiego do ul. Witkacego, budowa – długość 1200m, przebudowa – 830m,
II Etap – od ul. Witkacego do linii kolejowej PKP, budowa – dł. 1800m, przebudowa 130m,
III Etap – od linii kolejowej PKP do węzła Wierzbicka-Potkanowska, budowa – dł. 3400m, przebudowa 620m,
IV Etap – od węzła Wierzbicka-Potkanowska do granic miasta, budowa – dł. 2290m, przebudowa – 755m,
V Etap – od granic miasta do trasy E7 (gmina Kowala), budowa – dł. 2487m.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.mzdik.pl w zakładce „Inwestycje drogowe” i „Fundusze europejskie”.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.