Budowa pawilonu ginekologiczno – położniczego z wykorzystaniem istniejącej konstrukcji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym Dr Tytusa Chałubińskiego wraz z wyposażeniem

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

PRIORYTET: VII Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego

DZIAŁANIE: 7.1  Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Radomski Szpital Specjalistyczny

WARTOŚĆ PROJEKTU: 35 068 944,32 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 26 905 109,37 zł

OKRES REALIZACJI: 2008 – 2010

Głównym celem projektu jest poprawa stanu infrastruktury R.Sz.S. poprzez budowę Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego spełniającego przepisy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10. 11.2006 w sprawie wymagań jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej, ustawy „Prawo Budowlane” oraz inne obowiązujące przepisy.
W ramach projektu nastąpi adaptacja trzech istniejących kondygnacji, nadbudowa dwóch kondygnacji oraz dobudowa nowego 3-kondygnacyjnego budynku wraz z zagospodarowaniem technologicznym obiektu i zagospodarowaniem terenu wokół budynku pawilonu. Budynki połączone są klatką schodową i przewiązką na poziomie piętra. W budynku 5-cio kondygnacyjnym będą rozmieszczone:

• przyziemie: centralna stacja przygotowania łóżek i pomieszczenia techniczne,
  • parter: Izba przyjęć z odcinkiem jednodniowym, Oddział Neonatologii,
  • piętro 1: Pododdział położniczy aseptyczny, Pododdział położniczo-ginekologiczny septyczny,
  • piętro 2: Odcinek patologii ciąży, Odcinek ginekologiczny,
  • piętro 3: Zespół operacyjny z odcinkiem wyburzeniowym.

W budynku 3- kondygnacyjnym będą rozmieszczone: szatnie personelu, archiwum szpitalne, hale wejściowe z informacją, rejestracja, szatnia, administracja, przychodnia, zespół porodowy. W wyniku realizacji projektu powstanie nowoczesny pawilon wyposażony w 61 łóżek pobytowych, 47 stanowisk noworodków, 5 stanowisk porodowych, 2 sale operacyjne i 1 sala zabiegowo-operacyjna położnicza. W celu zapewnienia najlepszych warunków opieki medycznej prawie wszystkie pokoje łóżkowe zostaną wyposażone w łazienki. Na odcinku septycznym Oddziału Położniczo-Ginekologicznego pokoje łóżkowe zostaną wyposażone w łóżka porodowe, a pokoje na pododdziale aseptycznym zostaną urządzone w systemie „matka z dzieckiem”. Zostaną zapewnione warunki pełnego dostępu dla osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu zrealizowano następujące działania:

1.  Budowę  Pawilonu  z wykorzystaniem istniejącej konstrukcji żelbetonowej

II.  Dokonano zakupu i montażu wyposażenia niezbędnego do uruchomienia działalności w nowych pomieszczeniach. W ramach realizacji Projektu zakupiono wyposażenie w tym:

• Łóżko szpitalne z kompletnym wyposażeniem szt. 111
  • Łóżko wielofunkcyjne (elektryczne) z kompletnym wyposażeniem szt.5
  • Łóżko porodowe szt.7
  • Stół do pielęgnacji noworodka z wbudowana szafką, wagą elektroniczną , promiennikiem podczerwieni szt.26
  • Stanowisko do resuscytacji noworodków szt.5

• Myjnia ultradźwiękowa szt.1
  • Automatyczna komora dezynfekcyjna przelotowa szt.1
  • Suszarka szt.1
  • Zestaw regałów przesuwnych do archiwum oddziałowego
  • Myjnia dezynfektor przelotowa szt.1

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.