Poprawa systemu transportu publicznego w Radomiu poprzez zakup nowego taboru oraz rozbudowę infrastruktury towarzyszącej

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

PRIORYTET: V Wzmacnianie roli miast w rozwoju regionu

DZIAŁANIE:5.1 Transport miejski

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji

WARTOŚĆ PROJEKTU: 14 582 787,56 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA:  8 503 777,17 zł (EFRR) 1 500 666,56 zł (budżet państwa)

OKRES REALIZACJI: 2013 – 2014

W ramach projektu zaplanowano zakup ośmiu autobusów komunikacji miejskiej. Będą to pojazdy niskopodłogowe, napędzane gazem ziemnym, wyposażone w klimatyzację, monitoring oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i niewidomych. Projekt obejmuje także zakup 12 podświetlanych wiat przystankowych, monitoring pięciu najczęściej dewastowanych przystanków oraz remont 15 zatok i dwóch pętli końcowych dla autobusów miejskich. W ramach inwestycji powstanie ponadto między innymi miejsce do zawracania autobusów przy ulicy Mroza (w dzielnicy Wólka Klwatecka). Powyższy projekt zdobył wysoką ocenę merytoryczną, zajmując drugą pozycję na liście rankingowej, przyjętej przez zarząd Mazowsza. Planowany okres realizacji zadania: od 1 kwietnia 2013 do 31 grudnia 2014 roku.

Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki realizacji projektu w ramach Działania 5.1 Transport miejski Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.