|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Wdrożenie karty miejskiej i Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w Radomiu

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

PRIORYTET: V Wzmacianie roli miast w rozwoju regionu

DZIAŁANIE:5.1  Transport miejski 

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji

WARTOŚĆ PROJEKTU: 8 898 798,82 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 6 149 648,14 zł

OKRES REALIZACJI: 2009 – 2013

OPIS PROJEKTU:

Przedmiotem projektu jest dostawa, zamontowanie, wdrożenie, testowanie i uruchomienie Systemu Karty Miejskiej oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. System Karty Miejskiej to elektroniczny system przepływu danych oraz środków finansowych, jak i innych informacji umożliwiających pobieranie opłat za przejazd środkami komunikacji miejskiej przy użyciu bezkontaktowej karty elektronicznej. System ten umożliwi również w przyszłości korzystanie z innych usług, takich jak opłata za wejście na pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czy wnoszenie opłat za parkowanie. Karta Miejska dostarczy także wielu danych na temat ruchu pasażerskiego w komunikacji miejskiej, a to pozwoli następnie na optymizację usług przewozowych. Wdrożenie systemu ma polegać na kompleksowym montażu wyposażenia autobusów oraz wszelkich urządzeń systemu w określonych lokalizacjach (autobusy, przystanki, siedziba MZDiK i zajezdnie autobusowe) oraz oprogramowania do poprawnego funkcjonowania takich urządzeń. System ten będzie informować osoby oczekujące na przystankach o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu oraz o zmianach w rozkładach jazdy. Będzie prezentował komunikaty i informował pasażerów w autobusach o przebiegach tras poprzez system głosowych i wizualnych zapowiedzi przystanków. System usprawni ponadto procesy zarządzania pracą taboru komunikacji miejskiej i pojazdami MZDiK (busami do przewozu niepełnosprawnych i innymi pojazdami nadzoru ruchu) poprzez wdrożenie komunikacji tekstowej (pomiędzy dyspozytorem MZDiK i kierowcami autobusów) oraz głosowej i tekstowej (tylko pomiędzy dyspozytorem i kierowcami busów MZDiK). Zapewni także nadzór nad pracą pojazdów w czasie rzeczywistym oraz przy pomocy danych archiwalnych, wykorzystując do tego GPS zainstalowane w pojazdach.

Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki realizacji projektu w ramach Działania 5.1 Transport miejski Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

 

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content