|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Wykonanie infrastruktury technicznej dla obsługi terenów przemysłowych w osiedlu Wośniki w Radomiu – budowa drogi dojazdowej wraz z infrastrukturą od ul. Hodowlanej do terenów inwestycyjnych

Wykonanie infrastruktury technicznej dla obsługi terenów przemysłowych w osiedlu Wośniki w Radomiu – budowa drogi dojazdowej wraz z infrastrukturą od ul. Hodowlanej do terenów inwestycyjnych

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

PRIORYTET: I Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu

DZIAŁANIE: 1.3 Przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji

WARTOŚĆ PROJEKTU: 2 813 490,80 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 728 975,46 zł

OKRES REALIZACJI: 2007-2009

OPIS PROJEKTU:

Przedmiotem projektu jest uzbrojenie terenów inwestycyjnych o powierzchni 18,2 ha położonych w południowo-zachodniej części miasta, w dzielnicy Wośniki, przy miejskim odcinku drogi krajowej nr 7, należących do Miasta na Prawach Powiatu – Radom. Uzbrojenie terenu obejmuje budowę drogi dojazdowej wraz z odwodnieniem i oświetleniem o długości ok. 754 m przebiegającej przez tereny przeznaczone pod inwestycje.Zaprojektowana droga odchodzi od istniejącej ul. Hodowlanej w kierunku północnym, biegnie przez tereny inwestycyjne i ma wylot w ul. Kieleckiej, a więc drodze krajowej nr 7.Uzbrojenie obejmuje też budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej mających po 118 m długości. Planowana inwestycja przebiega przez tereny zabudowy przemysłowej tworząc obsługę komunikacyjną zakładów, które zostaną na nich zlokalizowane.W wyniku realizacji inwestycji powstanie droga o następujących parametrach technicznych: długość 754 m, prędkość projektowa – 50 km/h, szerokość jezdni 7 m, chodnik przylegający do jezdni o szerokości 2 m. Wykonane zostanie oświetlenie uliczne w postaci 26 słupów stalowych stożkowych o wysokości 8 m, 118 m kanalizacji sanitarnej i tyleż samo sieci wodociągowej. Odwodnienie powierzchniowe ulicy i chodnika będzie zapewnione przez odpowiednie ukształtowanie spadków podłużnych i poprzecznych do projektowanego rowu otwartego o długości 360 m oraz rowu krytego o długości 356 m, wpustów ulicznych a następnie poprzez przykanaliki do kanalizacji deszczowej. Ponadto wykonane zostaną betonowe krawężniki obustronne, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, oznakowanie pionowe i poziome drogi i urządzone zostaną tereny zieleni.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content