Wykonanie infrastruktury technicznej dla obsługi terenów przemysłowych w osiedlu Wośniki w Radomiu – budowa ul. Hodowlanej wraz z infrastrukturą

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

PRIORYTET: I Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu

DZIAŁANIE: 1.3 Przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji

WARTOŚĆ PROJEKTU: 2 965 497,71 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 876 304,57 zł

OKRES REALIZACJI: 2007-2009

Inwestycja została zrealizowana w 2007 roku  i obejmowała budowę ulicy Hodowlanej o długości 370 m wraz z odwodnieniem i oświetleniem, budowę kanalizacji sanitarnej o długości 425 m oraz sieci wodociągowej o długości 413,5 m. Ul. Hodowlana biegnie w kierunku zachodnim od drogi głównej, ul. Kieleckiej, miejskiego odcinka drogi nr 7.
Z uwagi na to, że sieć wodociągowa i sanitarna biegną w ul. Kieleckiej, podłączenie kanalizacji i wodociągu w ul. Hodowlanej wymagało przebudowy skrzyżowania ul. Kielecka-Wośnica-Hodowlana wraz z oświetleniem. Wybudowano również sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu.

Zakres rzeczowy projektu obejmował:
– wykonanie odwodnienia planowanej ulicy.
– budowę jedni o długości 370 m i szerokości 7 m (2×3,5 m)
– budowę chodnika po południowej stronie jezdni ul. Hodowlanej o szer. 2 m, oraz pobocza gruntowego o szer. 1 m po stronie północnej
– budowę oświetlenia ulicznego w ulicy Hodowlanej i przebudowę na skrzyżowaniu – w sumie zainstalowano 14 lamp
– budowę w ul. Hodowlanej zatoki postojowej na dł. 170 m , szer. 3 m
– budowę grawitacyjnego kanału sanitarnego o średnicy 0,20 m na dł. 425 m, 11 studzienek rewizyjnych z kręgów betonowych o średnicy 1,20 m.
– przebudowę sieci wodociągowej w ul. Hodowlanej i skrzyżowaniu na dł. 413,5 m.
– przebudowę skrzyżowania ulic Kieleckiej-Wośnickiej-Hodowlanej
– budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.