PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

WARTOŚĆ PROJEKTU: 3 993 802,00 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 3 371 100 zł

OKRES REALIZACJI: 2010 – 2011

W  ramach projektu zostaną zakupione następujące pojazdy i sprzęt:
1. samochód specjalny drabina mechaniczna
2. samochód nośnik kontenerowy
3. samochód kwatermistrzowski z żurawiem
4. Węże pożarnicze 110 na zwijadłach wraz z niezbędną do prowadzenia działań armaturą wodną (wyposażenie poz. 3)
5. pompy pożarnicze o wydajności 1600 l/min (wyposażenie poz.3)
6. przyczepa kontenerowa
Ponadto w zakres rzeczowy projektu wchodzi promocja projektu. Projekt będzie realizowany w partnerstwie. Liderem i wnioskodawcą projektu będzie Radom – miasto na Prawach Powiatu, partnerami będą: Powiat Radomski Ziemski, Mazowiecki Komendant  Wojewódzki  Państwowej Straży Pożarnej i Gmina Przytyk, na terenie której zlokalizowane jest największe i najważniejsze źródło powodzi i podtopień na terenie powiatu radomskiego – zbiornik wodny Domaniów.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.