Zintegrowany system zarządzania oświatą na terenie Gminy Miasta Radomia

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

PRIORYTET:  II Przyspieszenie e-rozwoju Mazowsza

DZIAŁANIE:2.1 Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT : Zespół Zadaniowy i Doradczy do realizacji projektu unijnego pod nazwą „Zintegrowany system zarządzania oświatą na terenie Gminy Miasta Radomia” powołany ZARZĄDZENIEM nr 3763 /2013 PREZYDENTA MIASTA RADOMIA z dnia 14 maja 2013 r

WARTOŚĆ PROJEKTU:  5 160 442,73 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 4 342 880,83 zł

OKRES REALIZACJI: 2013-2014

Cel główny projektu: stworzenie przejrzystego i efektywnego systemu zarzadzania radomską oświatą przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologii informatycznych.

Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia następujących celów cząstkowych:
1. Wzrost poziomu wykorzystania technik oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT)
2. Poprawy efektywności zarządzania placówkami oświatowymi. Wdrożenie oprogramowań wspierających procesy zarządzania oświatą (planowania organizacji oświaty, rozliczania wynagrodzeń, rozliczania dotacji i subwencji oświatowych, podsystem wsparcia, hurtownia danych oświatowych, droga edukacyjna ucznia, platforma integracyjna, system uczniowski, rekrutacji do przedszkoli i szkół)
3. Rozwoju elektronicznych usług z zakresu edukacji poprzez wprowadzenie nowych usług na następujących poziomach:
udostępnienie informacji o placówkach i ich ofercie edukacyjnej w formie elektronicznej, sprawdzenie frekwencji oraz sprawdzanie wyników w nauce, praca grupowa nad dokumentami, projektami etc. oraz elektroniczna sprawozdawczość z placówek oświatowych i elektroniczne planowanie organizacji, elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i szkół oraz rozliczanie pobytu dziecka w przedszkolu.

W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt teleinformatyczny, będzie zakupiony i uruchomiony system wspomagający zarządzanie w sferze organizacyjnej jak i finansowej. W ramach projektu zostanie zakupiony i wdrożony system optymalizacji zużycia energii elektrycznej: założono 10-15% oszczędność w zużyciu energii elektrycznej w lokalizacji przy ulicy Kilińskiego 30.

„dla rozwoju Mazowsza”

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.