Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Radomiu poprzez zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą

PROGRAM – Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (POIŚ 2014-2020)

OŚ PRIORYTETOWA POIŚ 2014-2020 –  VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach

DZIAŁANIE –  6.1  Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT –  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

OKRES REALIZACJI: 13.12.2018 – 12.2021

NUMER PROJEKTU: POIS.06.01.00-00-0057/19

STRONA PROJEKTU: https://www.mpk.radom.pl/index.php/o-spolce/aktualnosci/191-umowa-na-dofinansowanie-zakupu-elektrykow-podpisana-2

Celem projektu jest zwiększenie udziału niskoemisyjnego transportu zbiorowego w Radomiu oraz poprawa jakości usług transportu publicznego wraz z ograniczeniem negatywnego wpływu transportu na środowisko poprzez zakup 9 szt. autobusów elektrycznych wraz z dwuwyjściowymi stacjami mobilnymi ładowania (5 szt) zakup pojazdu technicznego z ładowarką mobilną oraz budową stacji szybkiego ładowania pantografowego wraz z zasileniem energetycznym.