Radomskie Centrum Wolontariatu „Kuźnia Obywatelska”

PROGRAM – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 (POWER  2014-2020)

OŚ PRIORYTETOWA POWER 2014-2020 –  I – Osoby młode na rynku pracy

DZIAŁANIE –  1.4 Młodzież solidna w działaniu

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT –  Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki – Centrum Organizacji Pozarządowych

WARTOŚĆ PROJEKTU: 561 225,00

KWOTA DOFINANSOWANIA: 544 388,24

OKRES REALIZACJI: 01.09.2019 – 31.08.2021

Celem głównym projektu jest zdobywanie i doskonalenie  umiejętności społecznych 120 osób (72K/48) młodych, w tym osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wywodzących się ze środowisk marginalizowanych,  których kompetencje społeczne wymagają rozwoju z perspektywy potrzeb i wymogów rynku pracy dzięki kształtowaniu postaw prospołecznych do II 2021roku.

Grupę docelową projektu stanowi 120os. (48M,72K) w wieku 15-29 lat zagrożonych wykluczeniem społecznym, wywodzących się ze środowisk marginalizowanych,  których kompetencje społeczne wymagają rozwoju z perspektywy potrzeb i wymogów rynku pracy zgodnie z przeprowadzoną przed przystąpieniem do projektu weryfikacją wstępną. Osoby te zamieszkują subregion radomski na Mazowszu. Min. 40 % gr. docelowej to osoby uczące się  na 2 ostatnich latach danego etapu edukacji.. Zaplanowano realizacje 3 zadań: Zadanie 1: Utworzenie i funkcjonowanie Radomskiego Centrum Wolontariatu: zatrudnienie opiekuna centrum, zatrudnienie psychologa, rekrutacja. Zadanie 2: Działania rozwijające kompetencje społeczne niezbędne na rynku pracy: Szkolenie z umiejętności społecznych: szkolenie z podstaw wolontariatu, szkolenie e- wolontariat, szkolenie wychowawców kolonijnych, szkolenie z tworzenia stron www, szkolenie medialne, doradztwo zawodowe. Zadanie 3 Działania przygotowujące do wolontariatu: spotkania informacyjne z organizacjami, warsztaty integracyjno-komunikacyjne, świadczenie wolontariatu.

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024